19-Temmuz-2024 17:24:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“BİRİLERİ ORADAN, BURADAN GELİP GEREDE’DE SÖZ SAHİBİ OLAMAZ!”

“BİRİLERİ ORADAN, BURADAN GELİP GEREDE’DE SÖZ SAHİBİ OLAMAZ!”

STK’lar ile yapılan istişare toplantısında beklenmedik bir çıkış da BESOB Başkanı Tahir Gayret’ten geldi. Gayret, “Siyaset bize yasak, ama gerekirse kendi görevimi bırakırım, Sayın Bakanım Yüksel Coşkunyürek arz ediyorsa kapı kapı gezerim.”dedi.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın Bolu ilinde Gerede’ye verdiği değeri Yüksel Coşkunyürek’e yükleyemeyiz.”diyen Gayret, “Birileri oradan, buradan gelip Gerede’de söz sahibi olamaz. Cumhurbaşkanımızın Gerede’ye verdiği değere karşılık Gerede, oynanmak istenen oyuna gelirse, bu vebali sağ olan Geredeliler ömür boyu ödeyemezler.”sözleriyle dikkat çekti.

Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya geldiği istişare toplantısında beklenmedik bir çıkışa imza atan BESOB Başkanı Tahir Gayret, “45 yıldır seçimle uğraşıyorum. Şu sözlerin sarf edildiğini duyduk; ‘Yüksel bey nasıl olsa 1. sırada kazanır, diğer bir kesimi destekleyelim.’ Böyle bir laf var. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bolu ilinde Gerede’ye verdiği değeri Yüksel Coşkunyürek’e yükleyemeyiz.”dedi.

Gayret, “Bu asli görev bizim görevimiz. Her seçimde problemler olur, olmaması mümkün de değil. Eğer bizim bir evladımız Bolu’da 1. sıradan aday gösterilmişse, dün biz nasıl Gerede olarak her siyasi partinin düşüncesini bir yana koyarak AK Parti’yi Yüzde 90’lara çıkardıysak, siyasi görüşümüz ne olursa olsun Gerede’ye verilen bu değer nedeniyle bu Yüzde 90’ı da aşmak durumundayız. Bu bizim Gerede olarak asli görevimiz.”ifadesini kullandı.

“KIRGIN OLANLAR OLABİLİR”

“Mutlaka içimizde siyasi görüşü farklı olan STK’larımız var.” sözleriyle düşüncelerini anlatmaya devam eden Gayret, “Yıllar önce, 80’lerde başka bir partide görev yapan kardeşinizim. Ama bu seçimler beka meselesidir. Bu da Cumhuriyetimizin olduğu gibi Gerede’nin de bekasını ispat etmek zorunda olduğu seçimdir. Şu dönemde bizim vakit geçirmeye hakkımız yok. Birileri oradan, buradan gelip Gerede’de söz sahibi olamaz. Cumhurbaşkanımızın Gerede’ye verdiği değere karşılık Gerede oynanmak istenen oyuna gelirse, bu vebali sağ olan Geredeliler ömür boyu ödeyemezler. Siyasi parti düşüncesi ne olursa olsun Gerede’nin bu seçimde tek vücut olma zorunluluğu var. Sadece Gerede değil, Bolu’nun da tek vücut olması lazım. Bunları tüm içtenliğimle söylüyorum. Kırgın olanlar olabilir, var. Benim son seçimimde listeye yazmadığım için benim en sevdiğim isimlerden biri bana kırıldı. Bunlar her seçimde yaşanıyor. Seçimin özünde bu var. Aday sayısının düşük olduğu bölgelerde olmaması da mümkün değil. Gerekçeli kırgınlıklar da varsa bu Gerede hududunun dışına çıkmasın. Siyaset bize yasak, ama gerekirse kendi görevimi bırakırım, Sayın Bakanım Yüksel Coşkunyürek arz ediyorsa kapı kapı gezerim. Allah aşkına yüzümüzü ne Bolu’da ne de Ankara’da yere düşürmeyelim.”diye konuştu.

Cevap bırakın