15-Temmuz-2024 21:45:23

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“Bizim evi de dönüştür” diyenlerin sayısı artıyor

“Bizim evi de dönüştür” diyenlerin sayısı artıyor

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Demirciler Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi’ne başlanılmasıyla beraber binalarını yenilemek isteyen vatandaşların kendilerine her geçen gün talepte bulunduklarını söyledi.

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne startın verilmesiyle beraber, 2002 yılından önce yapılan yapılarda oturanların Kentsel Dönüşüm talepleri her geçen gün artmaya başladı.

Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldiğinde bu bilgiyi paylaşan Başkan Allar, “Demirciler Mahallesi’ne başlamamızla birlikte her geçen gün vatandaşlarımız ‘bizim de binamız yenilensin’ diyerek bize talepte bulunuyorlar. Proje belirli aşamaya geldikten sonra bu talepler daha da fazla artacak.”dedi.

Gerede’de Demirciler Mahallesi’nden sonra başka alanlarda da Kentsel Dönüşümün olabileceği sinyalini veren Allar, “Kentsel Dönüşümün en büyüğünü Demirciler Mahallesi’nde gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra yapılacak projelerde çok rahatız, bundan sonra Demirciler Mahallesi gibi büyük ve anlaşması uzun süren riskli alanlar yok.”diye konuştu.

Cevap bırakın