15-Temmuz-2024 20:26:48

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“Canını yakarım”

“Canını yakarım”

Gerede Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, fiyat etiketlerine yönelik denetimlere ara verilmeden devam ediyor.

Zabıta ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren işletmelerde, raflardaki etiketleri karşılaştırıp fahiş oranda fiyat farkı yapılıp yapılmadığını araştırdı. Ürünlerin etiketleri ve kasa fiyatlarını karşılaştıran ekipler, etiket fiyatıyla kasa fiyatının farklı olduğu marketler hakkında idari yaptırım uyguladı. Uygulamalarla vatandaşların yaptıkları alışverişlerde olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi sağlanıyor.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Enflasyonla mücadele kapsamında asla stokçulara ve fırsatçılara izin vermeyeceğiz. Zabıta ekiplerimizi, ilçemizde sürekli stokçuluk ve fırsatçılık konusunda denetim yapmaları için görevlendirdim. Fatura girdi ve çıktıları ile raflardaki etiketler karşılaştırılıp fahiş oranda fiyat farkı yapılıp yapılmadığı araştırıldı. Bir olumsuzlukla karşılaşmadık ancak karşılaştığımızda net söylüyorum o firmanın canını yakarım.

Bu konuda her türlü tedbiri alıyoruz. Ekiplerimiz, raflardaki fiyatlarla barkod fiyatlarının birbirine uyup uymadığını kontrol ediyorlar. Ürünlerin fiyat dengeleri de kontrol ediliyor. Olumsuz bir durumla karşılaştığımızda yasal işlemi hemen başlatacağız.”dedi.

Cevap bırakın