20-Temmuz-2024 05:43:47

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“Çok mu zor?”

“Çok mu zor?”

Sosyal Hizmet Merkezi karşısında uygulamaya konulan engelli yolu sürücülerin ceza yemesine neden oluyor. Herhangi bir uyarıcı çizginin bulunmaması nedeniyle ceza yiyen sürücüler, “Engelli yolu olduğunun belli olmadığı bu yere dalgın her insan aracını çeker. Bir çizgi çekip buranın engelli yolu olduğunu belirtmek çok mu zor?”diyor.  

Gerede’de önemli bir trafik yoğunluğunun yaşandığı Hacı Emin Efendi Caddesi Sosyal Hizmet Merkezi karşısındaki yolda uygulamaya konulan engelli park yeri ve engelli yolu tartışmaları beraberinde getirdi.

Engelli park yerinin levha ve çizgilerle belirlenmesine karşın engelli yolunda çizginin bulunmaması sürücüleri hataya sürüklüyor. Engelli park yerine aracını park etmemesine karşın hemen yanındaki engelli yoluna aracını park eden sürücü, cezai müeyyide ile karşı karşıya kalıyor. Bu da sürücü ile trafik ekiplerinin tartışmasına neden oluyor. Engelli park alanına aracını çekmediğini ifade etmeye çalışan sürücüye engelli park yerine değil engelli yoluna aracını park ettiği için cezai işlem uygulandığı belirtiliyor. Sürücü de “burada neden uyarı çizgisi yok, fark etsek aracımızı buraya park eder miyiz?” diyerek tepkisini dile getiriyor.

Engelli park alanı yanındaki engelli yolunun da çizgilerle belirlenmesini isteyen sürücüler, “engelli yolunu engellemek gibi bir isteğimiz yok. Ancak engelli yolu olduğunun belli olmadığı bu yere dalgın her insan aracını çeker. Bir çizgi çekip buranın engelli yolu olduğunu belirtmek çok mu zor?”diye konuştular.

Cevap bırakın