15-Temmuz-2024 04:21:20

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Danalar savaş alanına çevirdi

Danalar savaş alanına çevirdi

Kurban Bayramında merkez ve köylerde kaçan büyükbaş hayvanlar ortalığı savaş alanına çevirdi. Edinilen rakamlara göre, Gerede’de 13 büyükbaş hayvan kurban bayramının 1. günü kesilmek üzereyken kurtulmayı başardı ve sahiplerine zor anlar yaşattı. 11 kişi ise yaralandı.

Kurban Bayramı’nın bilançosu belli oldu. Edinilen bilgilere göre, Kurban Bayramı’nda kurbanlıklarını keserken ellerinden kaçıran vatandaşlar, İspanya’daki boğa güreşi görüntülerini aratmadı. Başta Gerede Merkez olmak üzere Çayören, Samat ve Havullu köylerinde kesilmek üzereyken kaçmayı başaran büyükbaş hayvanlar, sahipleri tarafından yakalanamayınca devreye belediye ekipleri girdi. Kilometrelerce ekipleri peşinden koşturan danalar, ekiplerin iğne tabancası yardımıyla yakalandı. İğneyle uyuşturulduktan sonra sakinleşen kurbanlıklar daha sonra sahiplerine teslim edildi.

Çoğu zaman kimseyi yanına yaklaştırmayan kurbanlıkların kesim esnasında bir çok vatandaşı sürükleyerek yaraladığı bilgisine ulaşıldı. Zapt edilemeyen büyükbaş hayvanların çok sayıda vatandaşı yaraladığı bilgisine ulaşılırken, Kurban Bayramı’nda 11 kişi yaralandı.

Cevap bırakın