15-Temmuz-2024 20:22:13

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Denetimler sıklaştırıldı

Denetimler sıklaştırıldı

Son günlerde hakkından fazla kar elde edildiğine yönelik iktidar kanadından gelen açıklamalar ile gündeme gelen marketler için denetimler sıklaştırılmaya başlandı. Gerede’deki marketlerde, temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatı kontrol edildi, raf ve kasa fiyatları karşılaştırıldı. Denetimlere tarihi geçmiş çok sayıda ürün ele geçirildi. 

Gerede Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Bolu Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü görevlilerinden oluşan ekipler, fahiş fiyat artışı, fiyat etiketi ile kasa-raf fiyat uyumsuzluğuna karşı denetim gerçekleştirdi.

Marketlerde aniden değişen fiyatlar, aşırı zam uygulamaları ve stokçuluğa son vermek adına geniş kapsamlı gerçekleştirilen denetimlerde; ekipler, temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı reyonları gezdi  ve fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa, ürün gramajı, irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında ürünler incelendi. Halk sağlığının korunması noktasında da çalışma yürüten ekipler, raflarda tarihi geçmiş ürün olup olmadığını kontrol etti. Tarihi geçmiş ürün bulan ekipler, ilgili marketlere cezai işlem uygulayarak ürünleri imha ettiler.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ‘’Biz Gerede Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan gelen şikâyetleri tek tek değerlendirerek, düzenli olarak marketlerde denetimleri devam ettireceğiz”ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın