15-Temmuz-2024 05:32:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Marketlerin yeni oyunu!

Marketlerin yeni oyunu!

Bir çok ilde tüketiciler, market reyonlarında yeni ürünlerin yanında eski tarihi geçmiş ürünlerin de satıldığını iddia ederek şikayet yağdırmaya başladı. Şikayetler üzerine denetime çıkan zabıta ekipleri ise gözlerine inanamadı. Raflarda son kullanma tarihi 3 ay, 5 ay hatta 10 ay bile geçmiş ürünlerin olması ekipleri şok etti.

Bu haberlerden sonra gazetemize açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilçede böyle bir durumla karşılaşılması halinde gündüz veya akşam farketmeksizin hemen gerekli işlemleri başlatacaklarını belirtti. Allar, Zabıta ekiplerinin sürekli denetimde olacağını da söyledi.  

Bir çok ilde marketlerde bu kez de tarihi geçmiş ürünler satıldığı ile ilgili iddialar ortaya atıldı. Kimi sosyal medyadan tarihi geçmiş ürünlerin fotoğraflarını yayınladı, kimi de ihbar etti.

Yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş koli koli ayranlar, kefirler ele geçirildi. Kefirlerin hepsinin çizgi film karakterleri ile bezenmiş ve çocuklara satılacak ürünler olması ise ‘pes’ dedirtti. Marketlere denetime giden ekipler, son kullanma tarihinin üzerinden 10 ay geçmiş ürünler de buldu.

Yine bir çok ilde yapılan denetimlerde, reyonlarda yeni ürünlerin yanında eski tarihi geçmiş ürünlerin birbirine karıştırılarak satılmak istenmesi dikkat çekti. Yine çocukların tüketeceği tarihi geçmiş milkshake ve süt burger gibi ürünler de ele geçirildi. Son kullanma tarihi 3-5 gün değil, aralarında 3 ay, 5 ay hatta 10 ay bile geçmiş ürünlerin olması herkesi şoke etti.

“EKİPLERİMİZ HEMEN ORADA OLACAKLAR”

Bir çok ilde bu tür vakalarla karşılaşılması sonrası gazetemize açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilçede böyle bir durumla karşılaşılması halinde gündüz veya akşam farketmeksizin hemen gerekli işlemleri başlatacaklarını belirtti.

Son yapılan denetimlerde tarihi geçmiş ürünlerin elde edildiğini belirten Allar, “ekiplere yardımcı olmak adına reyonlarda tarihi geçmiş ürünle karşılaşan vatandaşlarımız bizlerle iletişime geçer geçmez, ekiplerimiz hemen orada olacaklar. Ekiplerimiz sürekli denetim halinde olacaklar.”dedi.

Cevap bırakın