19-Temmuz-2024 19:00:27

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Depoları temizletin!

Depoları temizletin!

 

Çaydurt Yuva köyüne bağlı içme suyundan 1 kişinin yaşamını yitirmesi, 141 kişinin de zehirlenmesi sonrası harekete geçen Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, köy muhtarlarını toplayarak, “su depolarını temizletin” talimatını verdi.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, 26 Temmuz Salı günü köy muhtarlarını acil toplayarak, Çaydurt Yuva köyüne bağlı içme suyundan 1 kişinin yaşamını yitirmesi, 141 kişinin de zehirlenmesi vakasının ilçede yaşanmaması için; “depoları temizletin” talimatını verdi. Bazı köy muhtarları, yaşanan olayı duyar duymaz su depolarını temizleme çalışmalarına başladıklarını belirtirken, depo temizliği yapmayan köy sayısının da oldukça fazla olduğu dikkatlerden kaçmadı.

İçme suyu ve depo temizliğinde dikkat edilecek hususların da anlatıldığı toplantıda, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından depo temizliği ve dikkat edilecek hususlar konularında sunum gerçekleştirildi. Daha sonra karşılıklı bilgi paylaşımı ve ihtiyaçlar konuları ele alındı.

Toplantıya Kaymakamımız Cengiz Ayhan, İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Korkmaz, İlçe Sağlık Müdürü Burak Şentürk ve muhtarlar katılım sağladılar.

Cevap bırakın