22-Temmuz-2024 19:03:58

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
EDS yine sapıttı!

EDS yine sapıttı!

Sürücülere kestiği ceza ile tüm Türkiye’ye reklam olan Gerede’deki EDS uygulaması son zamanlarda sapıtmaya başladı. 41 KC_ plakalı  araca kesilmesi gereken ceza 14 KC_ plakalı araca kesildi. 14 KC_ plakalı aracın sahibi, “Minibüsüm yaklaşık 1 yıldır Ankara’da, aşırı yakıt tüketiminden dolayı kullanmıyorum. O tarihlerde Gerede’de olmam imkansızdı, cezaya itiraz ettim.”dedi.  

Gerede Gölü mevkiindeki geliş ve gidişte 70 km.lik hız uygulamasıyla çok sayıda eleştiri alan EDS uygulaması, son zamanlarda sapıtmaya başladı. Kesilen ceza nedeniyle bir çok kişiyi adliye kapısına götüren uygulamada bu sefer 41 KC_ plakalı araç hız limitini aşarak radara girerken, cezası 14 KC_ plakalı araca kesildi.

Mağdur vatandaş, e-devlet sistemi üzerinde yaptığı kontrolde 14 KC_ plakalı aracına EDS cezasının yazıldığını fark etti ancak cezanın uygulandığı tarihte aracın Gerede’de olmasının imkansız olduğunu düşündü.

Evrak gelince şaşırdım

Mazota gelen zamlardan sonra minibüsünü Ankara’daki ikametindeki garaja çektiğini belirten mağdur sürücü, “Minibüs Ankara’dan Gerede’ye gelişte 1000 liraya yakın mazot yakıyor. Bu nedenle 1 yıldır kullanmıyorum. Cezanın kesildiği tarihte minibüsünün yerinden kımıldaması imkansızdı. Ceza evrakının gelmesini bekledim. Ceza evrakını teslim aldıktan sonra fotoğraftaki araç otomobil, benim aracım ise minibüstü. Muhtemelen plakalar karışmıştı, benim aracım 14 KC_, ceza yiyen araç ise açık şekilde resimde görüldüğü gibi 41 KC_’ydi. Gerede’ye başka işlerim için geldiğimde gerekli itirazları yaptım.”dedi.

Cevap bırakın