22-Temmuz-2024 20:34:11

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Gerede OSB nitelikli istihdam geliştirme merkezini hayata geçiriyor

Gerede OSB nitelikli istihdam geliştirme merkezini hayata geçiriyor

Gerede OSB Başkanlığı’nın MARKA ve iştirakleri destekleriyle hayata geçirdiği “Nitelikli İstihdamı Geliştirme Merkezi Kurulumu” projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, Belediye Başkanı Mustafa Allar, Abant İzzet Baysal üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Gerede MYO Müdürü Hakan Çambel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizami Özalp, İŞKUR Müdürü İsmail Yalçın, Gerede OSB Bölge Müdürü Mustafa Erdoğanlı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Ömer Kaya, Gerede TSO temsilcileri, GUBFA-GMYO temsilcileri ve çok sayıda iş insanı katılım sağladı.

Proje tanıtım toplantısında konuşan Gerede OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç şu ifadelere yer verdi: “Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gerede Meslek Yüksekokulu, Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ortaklığında Doğu Marmara Kalkınma Ajansından aldığımız destekle ilçemiz de nitelikli istihdamı geliştirmek için başlatmış olduğumuz projenin açılış toplantısını yapmış bulunmaktayız. Proje kapsamında mesleki ve teknik eğitimin içeriğini reel sektörün gelecekteki ihtiyaçlarını dikkate alarak iş gücü piyasasında talep edilecek becerilerin kazandırılması ve nitelikli insan kaynağını karşılayacak şekilde planlanması, kadın istihdamın arttırıcı düzenlemeler yapılması ve gençlerin talep edilen mesleklere yönelik beceri ve mesleki eğitimlerinin artırılmasını amaçlamıştır. Proje kapsamında sertifika programının dahil edilmesiyle işsizliğin önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Toplantıya destek ve katılımlarından dolayı Kaymakamımız Sayın Cengiz Ayhan’a, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Allar’a, Abant İzzet Baysal üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Samettin Gündüz’e, Gerede Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Hakan Çambel’e, Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nizami Özalp’a, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Yasin Turan’a, İşkur Müdürü Sayın İsmail Yalçın’a, Gerede Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın Mustafa Erdoğanlı’ya, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Sayın Ömer Kaya’ya ve projede iştirakçi olarak katılan organize sanayi bölgemiz içerinde bulunan değerli yatırımcılarımıza teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Cevap bırakın