15-Temmuz-2024 05:22:55

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
GEREDE’DE KAÇ KİŞİ İCRALIK?

GEREDE’DE KAÇ KİŞİ İCRALIK?

Bolu Adliyesi Adalet Komisyonu 2021 Faaliyet Raporunu açıklamasıyla beraber Gerede’de icralık olan kişi sayısı da raporda yer aldı. Adliyesi bulunan ilçelerde en az icralık olanların sayısı Gerede’de, en fazla icralık olanların sayısı ise merkezde görüldü. Bolu Merkez’i Mengen ve Göynük ilçeleri takip etti.

Bolu Adliyesi Adalet Komisyonu 2021 Faaliyet Raporunu açıkladı. Raporun ardından Gerede’de icralık olanların sayısı da belli oldu. Gerede’de icralık olan vatandaşların en çok araç kredisi, ev kredisi ve kredi kartı kullanımdan icralık olduğu belirlendi.

Rapora göre, 320 bin kişinin yaşadığı Bolu’da 2021 yılında 90 bin 371 kişi icralık oldu. Merkezde 88 bin 376, Gerede’de 528, Mengen’de 718, Göynük’te 749 olmak üzere il genelinde toplam 90 bin 371 kişinin 2021 yılında icralık olduğu tespit edildi.

En az Gerede

Gerek nüfus ortalaması, gerekse kişi sayıları baz alındığında en az icralık olan kişi sayısı 528 ile Gerede’de görüldü. Mengen ilçesinde icralık olan 718 kişi de bu ilçenin nüfusu dikkate alındığında hayli dikkat çekti. En fazla icralık olan kişinin yaşadığı Bolu Merkez’de de nüfusun neredeyse 3’de 1’inin icralık olduğu belirtildi.

İyiye işaret

En az icralık olan kişi sayısının Gerede’de olması ekonomideki çarkın işlediğine ilişkin iyiye işaret etti. Son yıllarda özellikle sanayi anlamında önemli gelişmeler yaşanan ilçede, bu rakam aynı zamanda insanların borcunu ödediğine dair kanıt oldu.

Ayrıca 2021 yılında il genelinde icralık olan 90 bin 371 kişinin sadece yüzde 10’unun borcunu ödediği, diğer kesimin ise icrayla birçok malını, mülkünü, arabasını kaybettiği öğrenilirken, yine çok sayıda kişinin kredi kartlarına bloke konulduğu gerçeği de raporda ortaya çıkan detaylar arasında yerini aldı.

Cevap bırakın