22-Temmuz-2024 20:25:48

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
GİRİŞ ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

GİRİŞ ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Önemli bir yol ağına sahip Gerede’de giriş çıkışlar 24 saat kontrol altına alınmaya başladı. Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında oluşturulan uygulama noktalarında yolcuların ateş seviyeleri de sağlık ekipleri tarafından kontrol edildi. Uygulama noktalarında yapılan çalışmalarda Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, sağlık çalışanları ile trafik ekiplerini yalnız bırakmadı.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal; beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hakan Kutluay ile birlikte Koronavirüs (Covid-19) Tedbirleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan uygulama noktalarını ziyaret ederek yapılan kontrolleri yerinde denetledi.

Sosyal mesafe kuralları çerçevesinde araç sürücülerinin ve yolcuların ateşleri ölçülerek virüs belirtisi olup olmadığına bakılan denetimlerde, vatandaşlara koronavirüs ile ilgili bilgilendirmeler yapılarak zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Kaymakam Ünsal; “Bilindiği üzere Koronavirüs (Covid-19) salgını yayılarak vatandaşlarımızın hayatlarını genç ve yaşlı demeden tehdit etmektedir. Koronavirüs salgının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini önlemenin en temel yolu sosyal izolasyondur. Bu nedenle  vatandaşlarımızdan ricamız zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamaları,sosyal mesafeyi korumaları, şahsi hijyen kurallarına uymaları ve bu süreç boyunca dışarıdan misafir kabul etmemeleri ve misafirliğe gitmemeleridir.

Ayrıca ilçemize dışarıdan gelen vatandaşlarımıza sağlık kontrolu uygulamasını başlattık ve devam ettiriyoruz. İlçemizin  girişlerinde ekiplerimiz bu uygulamaya devam edecek,ilçemize dışarıdan gelip kalacakların isimleri ve adresleri tespit edilip bu bilgiler hem muhtarlarımızla hem de sağlık ekiplerimizle paylaşılıyor. Onlar da bu misafirleri 14 gün boyunca takip ediyorlar. Vatandaşlarımızın şu ana kadar göstermiş olduğu hassasiyetin biraz daha artarak devam etmesini istiyoruz. Bu zorlu süreci inşaallah hep birlikte atlatacağız.Yeter ki kurallara, alınan tedbirlere uyalım”diye konuştu.

Cevap bırakın