15-Temmuz-2024 04:56:35

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İnsanları yeni yılda TV ekranlarından uzaklaştıracaklar!

İnsanları yeni yılda TV ekranlarından uzaklaştıracaklar!

Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği (GİGDER), bu yıl da Yeniyılı değil Mekke’nin Fethi’nin kutlanılması için kolları sıvadı.

GİGDER, Her yıl 31 Aralık tarihinde farklı konuşmacıları Gerede’ye davet ederek, bu günü doğru olan anlamıyla kutlanılmasını sağlıyor. Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde organize edilecek ve saat: 19:30’da başlayacak programda Doç.Dr. Şaban Karasakal, Mekke’nin Fethini anlatacak. Düzenlenecek program kapsamında ayrıca Kurra Hafılar Hafiz Osman Şahin, Yaşar Çuhadar ve Musa Coşkun Kur’an-ı Kerim okuyacaklar.

Programla ilgili açıklama yapan GİGDER Başkanı İsmail Yerlikaya, Mekke’nin fethinin İslam aleminde çok önemli bir yerinin olduğuna değinerek, bu önemli günün İslam anlayışına uygun şekilde kutlanılması için yıllar önce başlattıkları çalışmayı sürdürdüklerini belirtti.

Bu programın icrasında bir çok ismin emeğinin bulunduğunu ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirten Yerlikaya, “Hamdolsun düzenlediğimiz programda insanlarımız salonu hınca hınç dolduruyorlar. Bize bunun mutluluğu yetiyor. Buradan düzenleyeceğimiz programa tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum.”diye konuştu.

Cevap bırakın