20-Temmuz-2024 06:01:40

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İşin dozunu kaçırdık, tedbir yolda!

İşin dozunu kaçırdık, tedbir yolda!

Bazı kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte Gerede’de koronavirüs vakaları artmaya başladı. Aynı şekilde il genelinden de iyi haberler gelmedi. Ramazan ayında ek tedbir yolda.

Yüksek riskli iller, kısıtlamaların gevşetilmesiyle çok yüksek riskli kategoriye girdi. Nisan ayının ilk haftasına kadar açıklanacak olan koronavirüs risk haritalarında turuncu olan iller kırmızıya dönerse bütün ülke yeniden büyük tehlike ile karşı karşıya kalacak. Karaman, İstanbul, Kırklareli, Ankara, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan, Eskişehir ve Kocaeli’nden oluşan 23 ilde haftalık vaka sayılarında artış devam ettiği takdirde Ramazan’da yeni kısıtlamalar gelmesi bekleniyor.

Bolu’da ek tedbirlerin uygulanması halinde Gerede’de Ramazan ayı içerisinde restoran, kafe, çay bahçeleri ve kıraathanelerin bayrama kadar yeniden paket servise geçebileceği üzerinde duruluyor. Aynı illerde yüz yüze eğitime geçen sınıfların da yeniden uzaktan eğitime geçmesi ihtimaller arasında yer alıyor. Ayrıca Cumartesi günü yine sokağa çıkma yasağı gelecek.

Cevap bırakın