15-Temmuz-2024 21:36:54

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İŞTE BU KADAR ADİLER! 

İŞTE BU KADAR ADİLER! 

Sosyal medyada İmam Hatip Liseleri için kötü izlenim oluşturmak amacıyla yeni bir linç girişimi başladı. Linç girişimi Gerede üzerinden yapıldı ve hızla yayılıyor.

24 Ekim’de “Gerede İmam Hatip’te Tecavüz” başlığıyla ortaya atılan yalan paylaşımda; “1 hademe ve 3 öğretmenin 30 çocuğa aylarca tecavüz ettiği” yönünde ifadeler kullanıldı. Ayrıca bu konuya da yayın yasağı getirildiği paylaşımda belirtildi.  

Bu alçakça yapılan paylaşımda şüphesiz asıl amacın çocukları İmam Hatip’ten uzaklaştırmak olduğu anlaşılıyor. Gerede üzerinden bu yalanı yaymanın nedeni de ilçenin “Hafızlar Diyarı” unvanına sahip olması. Bu haber aynı zamanda bir suç duyurusudur. Bu aşağılık paylaşımları yapanların, Gerede’nin adını kirletenlerin, evlatlarımızı İmam Hatip’ten uzaklaştırmak için algı yapanların Adalet önünde yargılanmalarını istiyoruz.

Sosyal paylaşım platformunda İmam Hatip Okulları için linç girişimi başlatıldı. En fazla hafız yetiştiren ve yetiştirdiği hafız ve din adamlarıyla “Hafızlar Diyarı” unvanına sahip olan Gerede ilçesi üzerinden yapılan algı operasyonunda sanki ilçedeki İmam Hatip Okulları’ndan birinde “1 hademe ve 3 öğretmenin 30 çocuğa aylarca tecavüz ettiği” yalanı yayılmaya başlanıldı.

Konuyu en ince ayrıntısına kadar araştıran haber ekibimiz, adice yapılan ve bir ilçenin adının kirlenmesine sebebiyet veren paylaşımların yalan olduğu bilgisine ulaştı. Böyle bir olay olmadığı gibi böyle bir yayın yasağı da yok.

Bu alçakça yapılan paylaşımda şüphesiz asıl amacın çocukları İmam Hatip’ten uzaklaştırmak olduğu anlaşılıyor. Yalan paylaşıma yorumda bulunan Kemal Mel Gurkan isimli şahsın profiline bakıldığında ABD Milford, Pennsylvania şehrinde yaşadığını belirtmesi ise dikkat çekiyor. Yalan paylaşımlarda bulunanların bir başka amacının da ülkede sağ-sol ayrımcılığı yaparak ülkeyi iç savaşa sokma niyetinde olabilecekleri ihtimaller arasında bulunuyor.

Neden Gerede?

Sosyal medyada bu algı operasyonlarının Gerede üzerinden yapılmasının nedeni de ilçenin tarih boyunca alimler, hafızlar ve din adamlarının yetiştirdiği merkez olması. Gerede’deki Hafız İHO Okulu’nun da bir çok ilde örnek alınması ve buradan iyi eğitim almış çocukların yetişmesi de belli bir grubu bu tür paylaşımlar yapmasına itiyor. Ateist (dinsiz) kesim de son yıllarda Gerede’de din üzerine yapılan çalışmaları takip ediyor.

24 Ekim Perşembe günü saat: 01:48’de yapılan bu yalan paylaşımı kısa zamanda 4 binin üzerinde kişi paylaştı. Paylaşanların profilinde görenlerin sayısı da hesap edildiğinde bir ilçenin adını lekelemeye çalışan, İmam Hatip Okulları üzerinde kötü izlenim bıraktırmaya çalışan bu kişilerin acilen Adalet önünde yargılanması gerekiyor. Bu haber aynı zamanda bir suç duyurusudur.

1 Yorumlar
Nurullah mavigoz

Yargılama belki hafif gelebilir 1 kac yil yatip cikar bu haberi yapan soyu maymundan gelen soysuzu tv den naklen yayinlamak gerekir.

Cevap bırakın