15-Temmuz-2024 04:48:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
MİLANO’DA GEREDE RÜZGARI!

MİLANO’DA GEREDE RÜZGARI!

Milano’da düzenlenen “Lineapelle 2021” fuarına Gerede’den 2 firma davet alarak katılım sağladı. Dev organizasyona dünyanın sadece önde gelen dericileri davet edilirken, Gerede’den 2 firmanın bu fuara katılması deri sanayinin gün geçtikçe büyük mesafe kat etmeye başladığına örnek oldu.

Avrupa’da modanın takip merkezi olan İtalya Milano’da düzenlenen Lineapelle fuarı; 22 Eylül ile 24 Eylül tarihlerinde gerçekleşti.

Fuardan elde edilen verilere göre, 24 farklı ülkeden 715 katılımcı yer aldı. İtalya’nın %71’ini oluşturduğu fuarda onu %8 ile İspanya, %5 ile Türkiye, %4 ile Fransa, %2 ile Almanya ve Portekiz takip etti. Dev organizasyona Gerede’den katılan Vizyon Grup Deri firması ile Çalışkanlar Deri firması yeni bir bakış açısıyla yönünü Avrupa’ya çevirdi ve Türkiye’nin ihracatına destek vermeye devam ediyorlar.

Bu 2 firmamız; Avrupa pazarına açılan kapılardan en önemlisi olan Lineapelle  fuarında Gerede’de üretilen birbirinden değerli derilerini tanıtma fırsatı buldular.

Bu fuara katılım aynı zamanda Gerede’de Deri Sanayi’nin geliştiğine yönelik en önemli örneklerden biri oldu. Sadece tabaklama firmaları değil parça ve kumaş firmaları da fuara davet edildi. Fuara Türkiye’den yüzde 5’lik kotayla davet edilen firmaların büyük çoğunluğunu tekstilciler oluşturdu. Böylesine bir fuara 2 firmamızla katılmamız göğsümüzü kabarttı. 2022-2023 ürünlerini Avrupa’ya tanıtan firmalarımız, Avrupa’daki modayı da bu şekilde takip etmeyi sürdürdü.

Cevap bırakın