19-Temmuz-2024 18:12:02

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
HÜKÜMET KONAĞI’YLA PLANLAMA BAŞLADI

HÜKÜMET KONAĞI’YLA PLANLAMA BAŞLADI

Yeni Hükümet Konağı’nın yapımı başladı. Allar, “Hükümet Konağı, Adliye, Vergi Dairesi, Hastane, Emniyet, Pazaryeri ve okullarımızın büyük bölümü tek bölgede ve sıkışan da bir yapı var. Bu sıkışan durumu şu anda Hükümet Konağı’nın inşaasının başlamasıyla dağıtmaya başladık.”dedi. Yeni Hükümet Konağı kaç milyon TL’ye mal olacak, şehirdeki gelişim planlaması nasıl olacak? Hepsi bu haberin detayında…

Gerede Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan Yeni Hükümet Konağı’nın yapım ihalesi Bolu İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirildi. Yapılan ihalenin ardından Yeni Hükümet Konağı; bir zamanlar vatandaşlara düğün salonu, Gerede Belediyesi’ne ise İtfaiye Müdürlüğü ve Atölye Amirliği olarak hizmet veren binanın yerine yapılacak. Başlayan çalışmalar kapsamında binanın yıkımı tamamlandı. Yeni Hükümet Konağı yapıldıktan sonra, vatandaşlar ulaşım, park ve trafik açısından rahatlama yaşayacaklar.

Edinilen bilgilere göre Yeni Hükümet Konağı, 11 Milyon TL’ye inşa edilecek. Kaymakamlık ve bağlı müdürlüklerin yer alacağı Hükümet Konağı; Gerede Belediyesi’nin tahsis ettiği yaklaşık 5000 M2’lik bir alana inşa edilecek.

Hükümet Konağı’nın inşa edildiği alana karşılık mevcut Kaymakamlık ve Adliye binasının olduğu arazi Gerede Belediyesi’ne devredilecek. Gerede Belediyesi, Kaymakamlığın bulunduğu alana Millet Bahçesi Projesi’ni yapacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Millet Bahçesi Projesi’nde hal pazarına bakan kısma kapalı otopark inşa edileceğini, üst kısmına da Millet Bahçesi Projesi’ni yapacaklarını söyledi.

“Gerede’ye yapılan her yatırım Geredeli’nindir” diyen Allar, “Kaymakamlık binası prestijli, düzgün ve Gerede’nin güzel bir noktasına inşa ediliyor. Bu alana karşılık Kaymakamlık ve Adliye’nin olduğu araziyi aldık. Adliye için de Dörtdivan yol ayrımında hazineye ait olan yerin tahsisi yapıldı. 2022 yılında da Aliye binasının ihalesi yapılacak. Kaymakamlık ve Adliye’nin olduğu araziyi yeşil alana çevirip, Millet Bahçesi Projesi’ni inşa edeceğiz. Projede, altına kapalı otopark inşa ediyoruz.”dedi.

Allar, şu bilgileri de paylaştı; “Şu anda gelişen bir ilçe var, hastane ve okullarımızın büyük bölümü bu bölgede ve sıkışan da bir yapı var. Bu sıkışan durumu şu anda Hükümet Konağı’nın inşaasının başlamasıyla dağıtmaya başladık. Adliyeyi Dayıoğlu Mahallesi’ne, Terminali Bahçelievler Mahallesi’ne, Hükümet Konağını şehrin merkezine, Emniyet Müdürlüğü’nü de üniversite yolu üzerine getiriyoruz. Böylece tüm mahallelerde hareketlilik yaşanmasını hedefliyoruz.”dedi.

Şu anda; Gerede Belediyesi’ne bağlı Atölye ve İtfaiye Müdürlüğü kendi binaları yapılana kadar geçici olarak Eski Karayollarında bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü binasında hizmet vermeye devam edecek.

Cevap bırakın