19-Temmuz-2024 17:51:08

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
MİTHAT DAYIOĞLU VAKFI KURULUYOR

MİTHAT DAYIOĞLU VAKFI KURULUYOR

Gerede’de Mithat Dayıoğlu Vakfı’nın kurulması için çalışmalar başladı. Hayırseverliği ile gönüllerde yer edinen Dayıoğlu’nun adını ölümsüzleştirecek bu vakıf, tıpkı İzzet Baysal Vakfı gibi bir çok önemli desteği Gerede’ye sağlayacak.

Ayrıca Gerede’ye kız öğrenci yurdu yaptırmak isteyen Dayıoğlu’na yatırım programına alınan 300 kişilik kız öğrenci yurdunun adı verilecek ve Hayırsever İşadamı Dayıoğlu’ndan GUBYO ek binasını tamamlaması ricasında bulunulacak.   

Kiliseli Han’ın Restorasyon Projesi’nin startını vermek üzere Gerede’ye gelen Hayırsever İşadamı Mithat Dayıoğlu, kendisine yönettiğimiz; “Vakıf kurma çalışmalarınızın olduğu doğru mu?” sorusunu doğruladı ve “Bir avukat üzerinde çalışıyor. Bu yönde çalışmalarımızın olduğu doğru. Bir vakıf kurmam söz konusu olabilir. İzzet Baysal Vakfı gibi Mithat Dayıoğlu Vakfı’nı kuracağız.”dedi.

Dayıoğlu’nun vakıf kurma çalışmalarına başladığını açıklamasıyla beraber Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Mithat Dayıoğlu abimiz Gerede ile efsane olacak inşallah. Zaten yaptıklarıyla, bıraktığı eserler ile gönüllerde taht kurdu ancak bu vakıf ile adı ilelebet yaşayacak.”dedi.

Ek binayı Dayıoğlu mu tamamlayacak?

Sözlerinin devamında Hayırsever İşadamı Mithat Dayıoğlu’nun 200 kapasiteli öğrenci yurdu yaptırma isteğinin olduğunu belirten Allar, “Devletimiz 300 kapasiteli öğrenci yurdu yapımını programa aldı ve bu yıl yapımı başlıyor. Mithat Dayıoğlu abimizle, 4 yıllık yüksekokul ve yüksekokul ek binasının yapılacağı araziyi beraber inceleyeceğiz. Yüksekokulun arka tarafında kalan kısma KYK yurdu yapımı yatırım programına alındı. Bu yurdun isminin Mithat Dayıoğlu Kız Öğrenci Yurdu olması önerisinde bulunduk, olacak. Mithat Dayıoğlu abimizden de 4 Yıllık Yüksekokulun ek binasını yapmasını rica edeceğiz. Süreç önümüzdeki günlerde netliğe kavuşacak.”dedi.

Cevap bırakın