15-Temmuz-2024 04:07:33

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Özel Çamkent Lisesi hayli iddialı!

Özel Çamkent Lisesi hayli iddialı!

“Geleceğiniz için doğru seçim” sloganıyla 2017 yılında yola çıkan ve geçen kısa sürede kaliteli eğitim kadrosu ile Bolu’da parmakla işaret edilen eğitim düzeyine ulaşmayı başaran Bolu Özel Çamkent Anadolu Lisesi, kayıt işlemlerini sürdürüyor.

Bolu Özel Çamkent Anadolu Lisesi ayrıca, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 12. sınıflar için “Ayda değil, haftada değil her gün deneme sınavları” oluşturarak öğrencilerin sınav tekniği ve alışkanlığını geliştirmek için hazırlanan akademik planlarını uygulamaya koydu.

Bolu’daki ilk ve tek Butik Lise özelliğine sahip olan Özel Çamkent Anadolu Lisesi, en fazla 16 kişilik sınıflarda en uygun eğitim öğretim koşullarını sunuyor. Böylece, kalabalık sınıflarda sıklıkla rastlanan öğretmen ile öğrenci arasındaki ilgi ve iletişim eksikliği ortadan kalkıyor.

Kapılarını Gerede’deki öğrencilere de açan Özel Çamkent Anadolu Lisesi’nin neden tercih edilmesi gerektiğini tüm ayrıntılarıyla Okulun Kurucusu Ebru Akın anlatıyor…

Öğrenciler neden Bolu Özel Çamkent Anadolu Lisesi’ni tercih etmeli?    

“Lise dönemi; öğrencilerin ergenlik dönemlerini yoğun yaşadıkları, kimlik arayışında oldukları, kendi potansiyellerinin, ilgi ve yeteneklerinin farkına vardıkları, üniversite hazırlığı yaptıkları, yetişkin hayatına hazırlandıkları önemli bir dönemdir. Bu nedenle iyi bir lise, öğrenciye farkındalık kazandırarak üniversiteye ve hayata hazırlar.

İyi bir lise öğrenciye; doğru ve gerçekçi hedefler koyabilmesini sağlamakla beraber öğrencinin hedefe ulaşabilmesi için neler yapması gerektiğini öğretir. Ayrıca Akademik, sosyal ve sportif anlamda da gelişmesine katkı sağlar. Bu nedenle 2017 yılında kurduğumuz okulumuz, Bolu’nun ilk ve tek Butik Lisesi olma özelliğini taşımaktadır.”

“Butik Lise” dediniz. Bu nedir, öğrenciye ne gibi bir yarar sağlıyor?

“Ülkemizdeki eğitim sisteminin en büyük sorunlarının başında kalabalık sınıflar, öğrencilerin kendini yeterince ifade edememesi, öğrenci ve öğretmen arasındaki ilgi ve iletişim eksikliği, bu eksiklikten kaynaklanan takip sorunu gelmektedir.

İşte bu nedenle Özel Çamkent Anadolu Lisesi; yenilikçi, modern ve butik bir sınıf ortamında öğrencilerine en uygun eğitim-öğretim koşullarını sunmaktadır. Okulumuzda en fazla 16 kişilik sınıflarda tüm öğrencilerle birebir ilgilenme imkanı sağlanmaktadır. Bu yıl 12. sınıflar için uygulamaya koyacağımız “hergün deneme sınavı” yöntemiyle de öğrencinin durum tespitini daha iyi sağlamış olacağız.”

Her gün deneme sisteminin ne olduğunun ayrıntılarını paylaşabilir misiniz?

“Bu yıl YKS sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerine yönelik bulunmaz bir imkan bu. Eğitim Koordinatörlüğümüzce alınan karar gereği, sene başından sene sonuna dek Türkçe, Matematik, Fen ve Sosyal Bilimler derslerinden hafta içi her gün deneme sınavları oluşturuyoruz. Öğrencilerin sınav tekniğini ve alışkanlığını geliştirerek, tüm öğrencilerimizi akademik planlarına ulaşabilmelerini hedefliyoruz. Ayrıca hergün yapacağımız bu deneme sınavları ile öğrencilerimizin durumunu veliler de her gün izleme olanağına sahip olacaklar. Bu arada Cumartesi günleri yapılacak olan Genel TYT-AYT deneme sınavları için de misafir öğrenci kabul edeceğiz.”

Bolu Özel Çamkent Anadolu Lisesi’nin diğer artıları neler?

“Okulumuzda eğitim; ders kitaplarına ek olarak konu anlatım kitabı, soru bankası, yaprak test ve deneme sınavları ile desteklenmektedir.

Anadolu Lisesi müfredatına ek olarak hafta içi her gün 2 ders saati zorunlu etüt programı uygulanmaktadır. 12. sınıf öğrencilerine her gün uyguladığımız deneme sınavları 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz için haftada bir uygulanmaktadır. Yurt içi, yurt dışı geziler, kültürel aktiviteler ile öğrencilerin bilgi, görgü ve deneyimlerini arttırmaktayız.”

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

“İyi bir lise demek iyi bir üniversite demektir. Gerede’deki öğrencilerimizi, velilerimizi okulumuza bekliyoruz. Biz anlattık ancak neler yapıyoruz, öğrencilerin seviyelerini ne duruma getirdik? Tüm bu gibi hususları velilerimiz okulumuza gelerek bilgi aldıktan sonra daha iyi anlayabilecekler. Velilere şunu ifade etmek isterim; evlatlarının geleceğini riske atmasınlar.

Bolu Özel Çamkent Anadolu Lisesi, 2017 yılında eğitimde öncü, yeniliklere açık bir eğitim kurumu olma hedef ve vizyonu ile yola çıkmıştır.

Bolu Özel Çamkent Anadolu Lisesi’nin yüklendiği misyon öğrencileri; sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, özgüveni tam, sorumluluk alabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, yararlı hobileri olan, araştırmaya ve öğrenmeye meraklı, en önemlisi de Atatürk ilkeleri ile demokratik ve laik Cumhuriyete sahip çıkan; insana, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak yetiştirmektedir. Okulumuz, “Butik Lise” özelliği ile eğitim ve öğretime katkılar sunmaya çalışmaktadır. Az sayıda öğrencilerin (maksimum 15-16) oluşturduğu öğretmen-öğrenci ilişkisinin çok daha sağlıklı ve verimli olduğu sınıflarla toplamda maksimum 250 öğrenciyi geçmeyecek bir yapıyla yoluna devam etmektedir.

Okulumuzda öğrencilerimizin öğrenmeleri için en uygun koşullar sağlanmakta, her konu için gerekli zaman ayrılmakta, öğrencilerin öğretim sürecine katılımı sağlanmaktadır. Yapılan ölçme değerlendirmelerle elde edilen sonuçlara göre, öğrencilerin eksikliklerini giderici çalışmalar gün içinde ve hafta sonu etütleri aracılığıyla giderilmeye çalışılır. Eğitim ve öğretim programlarına dair güncellemeler sürekli olarak eğitim danışmanlarımız ve okul rehber öğretmenlerimiz tarafından yapılır.

Okulumuzda öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretim yapmaları için gerekli tüm önlemler ve düzenlemeler yönetim tarafından sürekli kontrol edilir. Kantin ve yemekhane hizmetleri de en iyi şekilde yapılmaktadır. Öğrencilerimizin sosyal ve psikolojik gelişimleri için okulumuzda belirli aralıklarla sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Bilgi yarışmaları, sergi, rehberlik etkinlikleri, yurt içi ve yurt dışı gezileri gibi.

“Geleceğiniz için doğru seçim” ifadesi okulumuzun hedeflerini çok net olarak ifade etmektedir. Bu hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz. Biz, Özel Çamkent Anadolu Lisesi ailesi olarak Türk Milli Eğitimi’ne ve tüm insanlığa yapacağımız katkılardan dolayı gurur duyuyoruz.”dedi.

Cevap bırakın