15-Temmuz-2024 21:22:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İNDİRİM AK PARTİ VE MHP’NİN ONAYIYLA MECLİSTEN GEÇTİ

İNDİRİM AK PARTİ VE MHP’NİN ONAYIYLA MECLİSTEN GEÇTİ

Gerede Belediye Meclisi, 05 Eylül 2019 Perşembe günü toplandı. Zaman zaman hararetli anların yaşandığı Eylül ayı toplantısında 2B kapsamına giren şehir yaylalarındaki taşınmazların fiyatı değerlendirildi. Gelişmeler haberin detayında…

Perşembe günü Gerede Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. 3 madde için toplanan Meclisin en önemli gündem maddesi ise yayla evlerinin durumu oldu. 2B kapsamına alınan yaylalardaki taşınmazların satışı konusunda daha önce belirlenen fiyatların yüksek olduğuyla ilgili vatandaşlar tarafından Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a iletilen talepler sonrası yerel seçimden önce alınması gereken karar seçimden sonraya bırakılmıştı.

Yaşanan süreçte Belediye Arsa Satış Komisyonu konuyu inceleyerek geçen 7 aylık sürede tüm çalışmalar yapıldı ve Eylül ayı toplantı gündemine satılacak arazilerin birim fiyatlarının yeniden değerlendirilmesi maddesi konuldu.

2B kapsamına giren şehir yaylalarında evi bulunanların hak sahibi olabilmesi için ödeyecekleri bedeller ile ilgili görüşmelerde Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar Yüzde 20’ye yakın bir indirime gidileceğini söyledi. BBP Meclis Üyeleri meclisteki tansiyonu yükseltti.

BBP çekimser kaldı!

Bir süre devam eden tartışmaların ardından Seviller, Hacıveli, Rumşah, Hasbeyler ve Bucak yaylalarında bulunan taşınmazların satışı konusunda Belediye Meclisi Arsa Satış Komisyonu’ndan gelen ve yaklaşık Yüzde 20 oranında hak sahiplerine avantaj sağlayacak rapor oylamaya sunuldu.

Hak sahiplerine yaklaşık Yüzde 20 oranında avantaj sağlayan karar AK Parti ve MHP grubunun onayıyla meclisten geçti. 12 (9 +3) Meclis Üyesinin onay verdiği indirime BBP’li 3 Meclis Üyesi çekimser oy kullandı. Alınan karar sonrası daha önce hak sahibinin yayla evi üzerindeki arazisi için 50 Bin TL olarak açıklanan bedel 42 Bin TL dolaylarına düştü.

Mecliste görüşülen diğer 2 maddede ise şehir içi dolmuş ücretleri belirlendi ve Orta Mahalle 324 Ada 2 nolu parselin kamulaştırılması kararı alındı.

Cevap bırakın