22-Temmuz-2024 19:56:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Beton attırılmayacak!

Beton attırılmayacak!

Yola sınır inşa edilmeye çalışılan duvar ile ilgili beton attırılmayacağı, resmi yazışmaların devam ettiği bilgisine ulaşıldı. Gelişmeler haberin detayında…

Şehir Arıtma Tesisi karşısındaki grup yolunun hemen bitişiğine akla mantığa sığmayacak şekilde inşa edilmeye çalışılan inşaat sosyal medyada gündem oldu.

Vatandaşlar haklı olarak, günde binlerce aracın geçtiği grup yolunun hemen bitişiğine inşa edilmeye çalışılan yapının trafiği tehlikeye sokacağı gibi bu şekildeki yapılara izin verilmemesi gerektiğini dile getirdiler.

Konuyla ilgili araştırmalar yapan haber ekibimiz, inşaatın durdurulduğu ve ne olursa olsun duvar için beton attırılmayacağı bilgisine ulaştı.

Durum karışık!

Yapının Gerede’nin ünlü müteahhitlerinden İbrahim Ercan tarafından inşa edildiği bilgisine ulaşılırken, Ercan’ın buraya hobi bahçesi yapmak istediği bilgisine ulaşıldı. İnşa edilmeye çalışılan Hobi Bahçesi arazisi Belediye mücavir alanı içersinde. Ancak grup yolu asfaltlanırken yaklaşık 2 metre civarında sapma payı yaşanmış. Yol İl Özel İdaresi’ne ait. Yola sınır inşa edilmeye çalışılan duvar ile ilgili beton attırılmayacağı, resmi yazışmaların devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

İbrahim Ercan’dan çekme payı yapması ricasında bulunuldu. Siyasilerin, “Yolu heder edemeyiz, buraya beton attırılmayacak” yönünde görüş bildirdikleri belirtiliyor. Şayet İbrahim Ercan, yoldan 5 metre çekme yapması ile ilgili ricaya olumsuz yanıt verirse resmi yazışmalar devam ettirilerek, kamulaştırma (istimlak) çalışmaları yürütülecek. Ancak yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre, ne şekilde olursa olsun yolun dibine duvar inşasına izin verilmeyecek.

3 Yorumlar
GereDELİ

Sosyal medyada bu konuyu dile getiren sayın eski muhtarımız Ali Sağlam dan, bu olayın istenildiği şekilde sonuçlanırsa artık bu alan için bahsettiği tehlikeler sofuların içinden geçen yol içinde arzetmektedir. Aynı cevvalliği köy içinden geçen yol içinde göstermesini bekleriz. Aksi tektirde ayrımcılık yapmış olur.

Murat Sallar

Noldu işinize gelmedi mi yapılan itiraz. Yola sıfır beton duvar nerde görüşmüş kardeşim. Orası en işlek köy yolu. Büyük makineler gelip geçiyor. Birileri hobi bahçesi yapacak diye milletin yolu mu daralacak. Hadi az ötede oynayın

erol

ercan lari simartanlara bakmak lazım bunlar gibi ankara da bir sürü var adları geredeli ama 1 fabrika alacakları zaman ya akyurt a a aralar ya Toskana ya kazan a başlarına 1 sey gelince bakanlar falan gorusecekleri zaman hepsi geredeli olur ama gerede ye 1 faydaları olmaz

Cevap bırakın