19-Temmuz-2024 19:17:50

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Panayır tarihleri netleşti

Panayır tarihleri netleşti

 

Gerede Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen, başlangıcı asırlar öncesine dayanan ve 5. büyük panayır olarak bilinen “Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırı” tarihleri Gerede Belediyesi Meclis Kararı ile belli oldu.

Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın İstanbul seçimlerinde partisine destek vermek için izinli olarak şehir dışında olması nedeniyle, Meclis 1. Başkan Vekili Ergün Çakır başkanlığında toplanan mecliste panayırın ilk etabının Eylül’ün 3. haftası olan 20-21-22 Eylül 2019 tarihlerinde, 2. etabının ise 4-5-6 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılması kararlaştırıldı.

Ayrıca Panayır alanındaki dükkânların ise kurulma işlemi bitirilip encümen huzurunda ihalelerinin Ağustos ayı içerisinde yapılacağı, ihale tarihlerinin de Gerede Belediyesi tarafından duyurulacağı belirtildi.

Belediye Meclisi’nde Panayır tarihlerinin belli olmasıyla beraber kararın ilçemize hayırlı olmasını dile getiren Meclis Başkan Vekili Ergün Çakır, Gerede’de ekonomik yönden ve tanıtım açısından panayırın büyük önem arz ettiğine değinerek, “Ülkenin dört bir yanındaki herkesi Gerede’nin tabi güzelliklerini görmeye, panayırımız ile özdeşleşen meşhur kızarmış kaz, şak şak helvası ve köfter gibi lezzetlerin tadına bakmaya davet ediyoruz.”dedi.

Cevap bırakın