28-Şubat-2024 11:39:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Adalet istiyorlar! 

Adalet istiyorlar! 

Bolu Belediyesinde yaşanan işten çıkarmaları protesto eden işçiler, “Emek ve Adalet Yürüyüşü”nün dördüncü gününde Gerede’ye ulaştı.

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikasınca Bolu Belediyesindeki işten çıkarmalara yönelik düzenlenen yürüyüş kapsamında İstanbul’dan gelen sendika üyelerinin de katılımıyla yaklaşık 250 kişilik grup, Gerede ilçesi çıkışında bir araya geldi.

Yapılan hazırlıkların ardından grup Ankara’ya doğru yürüyüşe başladı. Yürüyüşe bedensel engelli işçi olan ve koltuk değnekleri ile yürüyen Hanifi Karadağ da destek oldu. Haklarını arayan işçilere AK Parti İlçe Başkan Vekili ve Kent Konseyi Başkanı Mehmet Çongar, Belediye Meclis Üyesi Cihan Saraç, İGM Üyesi Ali Kemal Atay ve AK Parti İlçe Teşkilatından bazı partililer de Gerede’de destek verdi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, yeni bir heyecanla güne başladıklarını belirterek, “Hedefimiz arkadaşlarımızın işe iade edilmesi. Sonuçta Ankara’ya kadar yürüyeceğiz. Coşkulu ve katılım güzel.”diye konuştu.

Kamuoyundan ve her yerden güzel destek aldıklarını anlatan Öztürk, “Arkadaşlarımızla beraber yürüyüşümüz devam ediyor. Yaklaşık 4-5 kilometre yürüdükten sonra mola vereceğiz. Bugün yaklaşık 20 kilometre yürüdükten sonra yürüyüşümüzü tamamlayacağız.” dedi.

Cevap bırakın