15-Temmuz-2024 21:15:54

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Rektör Alişarlı, Gerede’de incelemeler yaptı

Rektör Alişarlı, Gerede’de incelemeler yaptı

Ek binanın ihalesi tamam

AİBÜ Rektörü Alişarlı, bir takım incelemeler yapmak üzere Gerede’ye geldi. Alişarlı’nın Gerede ziyaretinde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Allar, fakülte ek binasının ihalesinin gerçekleştiğini açıkladı. 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Perşembe günü bir takım incelemeler yapmak üzere Gerede’ye geldi.

Alişarlı, Gerede’deki incelemeleri esnasında fidan dikim etkinliği ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi faaliyet toplantısına katıldı. Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da Rektör Alişarlı’nın Gerede ziyaretine eşlik etti. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Rektörün Gerede ziyaretinde fakülte ek binasının yapım ihalesinin yapıldığını ve inşaatına başlanacağı müjdesini verdi.

4 bölüm daha açılıyor

Ek binadan sonra Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne 4 bölüm daha açılacak. Mevcut olan; Finans ve Bankacılık, Pazarlama, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümlerine ek olarak kurulum aşamaları tamamlanan ve gerekli onayları alınan; Havacılık Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile Yeni Medya ve Gazetecilik bölümleri ek binanın ardından faaliyete girecek. Ek binanın yapımını Gerede Belediyesi gerçekleştirecek. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ek binanın ilçe ekonomisine katkısının büyük olacağını belirtiyor ve belediye kasasından yapılacak binanın geri dönüşünün ekonomik anlamda kat be kat fazla olacağını ifade ediyor.

Cevap bırakın