15-Temmuz-2024 20:07:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Vatandaş kışı bekliyor!

Vatandaş kışı bekliyor!

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği uygulaması 1 Aralık 2020 tarihinden itibaren başlıyor. Esentepe Bölge Trafik İstasyonu ekipleri, kurala uymayan sürücülere 885 TL ceza kesileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Gerede’deki lastik işletmecileri, bir çok kişinin değişim için kar yağışını beklediğini belirtiyor.

1 Aralık 2020 tarihinde başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulaması ile birlikte araçlarına kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler lastikçilerde uzun kuyruklar oluşturmaya başladı. Gerede’de rot balans ve kış lastiği işi ile uğraşan Salimen Calayır, 1 Aralık öncesinde kış lastiği değiştirme yoğunluğunun yavaş yavaş başladığını ifade etti. Calayır, bir çok kişinin ise kar yağışını beklediklerini söyledi.

Calayır, “Kış lastiği uygulamasının 1 Aralık tarihinde başlayacak olmasından dolayı değişim için kısmi bir yoğunluğumuz var. Ama milletimiz kar yağışını bekliyor. Kar yere düşmeden araçlarının lastiklerini değiştirmeye gelmiyor. En kısa zamanda gelerek lastikleri yumuşakken lastik ayarlarının daha güzel olması için şimdiden araç sürücülerini lastik değiştirmeye davet ediyoruz. Ama vatandaşlarımızda lastiklerini şimdiden değiştirirlerse lastiklerinin eskiyeceğini düşünüyor. Ama hava sıcaklıklarının 7-8 derecenin altına düşmesinin ardından lastiklerine bir şey olmayacağını bilmeliler. Kış lastiği taktıracak sürücülerin çok geç kalmamalarını ve 1 Aralık tarihini beklememelerini istiyoruz. Şimdiden herkesin lastiklerini değiştirmelerini isteriz”diye konuştu.

Bu arada 1 Aralık’ta kış lastiği taktırmayanları cezai işlem bekliyor olacak. Kurala uymayana 885 TL ceza kesilecek. Esentepe Bölge Trafik İstasyonu ekipleri, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği uygulamasının, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Aralık 2020 tarihinde başlayıp, 1 Nisan 2021 tarihinde sona ereceği noktasında uyarılarını sürdürüyorlar.

Cevap bırakın