19-Temmuz-2024 18:27:17

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“SİNAN OĞAN BAŞKANIMIZ, HDP’NİN DESTEK VERDİĞİ TARAFTA YER ALMAK İSTEMEMİŞTİR”

“SİNAN OĞAN BAŞKANIMIZ, HDP’NİN DESTEK VERDİĞİ TARAFTA YER ALMAK İSTEMEMİŞTİR”

Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’ın Bolu Koordinatörü Hasan Hüseyin Şişman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan ittifakın ardından Yenigün’e açıklamalarda bulundu.

Oğan’a Bolu genelinde 15 bin 893, ilçemizden ise 1174 oy veren vatandaşlara seslenen Şişman, “Sinan Oğan Başkanımız, hiçbir suretle, hiçbir ittifakla herhangi bir makam pazarlığına girmemiş, bilakis var olan problemlerin çözüm yollarını sunmuş ve ilkelerinin kabul edilmesini tek şart olarak ortaya koymuştur. Her zaman arzusu devlet yönetiminde istikrar olması olmuştur.  Sinan Oğan Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı almıştır. Seçimin ilk turunda Sinan Oğan Başkanımıza oy veren vatandaşlarımızın, bu karar doğrultusunda hareket edeceklerinden şüphemiz yoktur.”dedi.   

İttifaktan sonra Gerede’de bazı eski siyasetçilerin Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan hakkında sosyal medya hesaplarından istenmeyen ithamlarda bulunduklarına dikkat çeken Şişman, “Bunlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a zarar veren zihniyetlerdir.”diye konuştu.    

Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’ın Bolu Koordinatörü Hasan Hüseyin Şişman, Yenigün aracılığıyla ilk turda Sinan Oğan’a oy veren seçmene, ikinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verilmesi için çağrıda bulundu.

“ERDOĞAN’IN DESTEKLENMESİ GÖRÜŞÜMÜZÜ BİLDİRDİK…”

Şişman, “Seçimin ilk turunun sonuçlanmasının ardından Sinan Oğan Başkanımız ile yaptığımız değerlendirme toplantısında Bolu Koordinatörleri olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklenmesi hususunda görüşlerimizi bildirdik. Bu görüşü bildirmeden önce Gerede ve Bolu’da Sinan Oğan Başkanımıza oy verenler ile yaptığımız istişareler neticesinde böyle bir karar çıkmıştır.

Sinan Oğan Başkanımız doğru bir karar alarak, ülkemizin bekası ve siyasi istikrarın devam etmesi için meclis çoğunluğunu alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermiştir. Ayrıca HDP’nin destek verdiği tarafta yer almak istememiştir.”dedi.

İSTİKRAR VURGUSU!

“Sinan Oğan Başkanımızla yaptığımız her toplantıda, devlet ciddiyeti ile masada konuşulan konular şahsi menfaatler değil, ülkenin var olan problemlerine çözüm getirilmesi üzerine olmuştur.” diyen Şişman, “Sinan Oğan Başkanımız; hiçbir suretle, hiçbir ittifakla herhangi bir makam pazarlığına girmemiş, bilakis var olan problemlerin çözüm yollarını sunmuş ve ilkelerinin kabul edilmesini tek şart olarak ortaya koymuştur. Her zaman arzusu devlet yönetiminde istikrar olması olmuştur.

Tüm ilkelerini ülke gündemine taşımış, ittifakların ilkelerimizi uygulamayı vaat haline getirdiği bugünlerde, milletin faydasına işler yaptığımızı biliyor ve bundan gurur duyuyoruz.

Sinan Oğan Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı almıştır. Seçimin ilk turunda Sinan Oğan Başkanımıza oy veren vatandaşlarımızın, bu karar doğrultusunda hareket edeceklerinden şüphemiz yoktur. “ifadesini kullandı.

“GÖNÜLDAŞLARIMIZDAN ERDOĞAN’I DESTEKLEMELERİNİ RİCA EDİYORUZ”

Şişman, sözlerinin devamında ikinci turda Erdoğan’a oy verilmesini istediği şu açıklamayı yaptı; “Sinan Oğan Başkanımızın verdiği karara istinaden biz de bu sebeple, seçimin ilk turunda Sinan Oğan Başkanımıza İlimizden 15 bin 893, ilçemizden ise 1174 oy veren Bolu ve Gerede’deki gönüldaşlarımızın sandığa giderek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemelerini rica ediyoruz.”

“BUNLAR CUMHURBAŞKANIMIZA ZARAR VEREN ZİHNİYETLERDİR!”

Sözlerinin sonunda, ittifaka rağmen bazı eski siyasilerin Cumhurbaşkanı Adayı Oğan ile ilgili sosyal medya hesaplarından istenmeyen ithamlarda bulunduğuna dikkat çeken Hasan Hüseyin Şişman, “Fikir ayrılıklarına saygı duyulması gereken bir zeminde ilk tur seçimleri tamamlanmıştır. Ancak Sinan Oğan Başkanımızın pazarlıksız, hiçbir makam ve mevki gözetmeden seçimin ikinci turunda Cumhurbaşkanımızın yanında yer almasına karşın, ilçemizdeki bazı eski siyasetçiler tarafından Sinan Oğan Başkanımız hakkında, sosyal medya hesaplarından istenmeyen ithamlarda bulunduklarını görmemiz bizleri derinden üzmektedir. Bunlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a zarar veren zihniyetlerdir ve Cumhurbaşkanımız, Sinan Oğan Başkanımızla görüşerek gerekli birlikteliğin vurgulanmasına karşın, bu tür paylaşımlarla birlikteliğe zarar vermeye çalışmaktadırlar.

Unutulmamalıdır ki bu dönemde daha fazla birlikteliğe ihtiyacımız vardır. Bu birlikteliğin milletimize, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.”diye konuştu.

Cevap bırakın