15-Temmuz-2024 04:26:17

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İBRETLİK HİKAYE!..

İBRETLİK HİKAYE!..

Boşa yazı yazmayı sevmiyorum…

Bir şey dikkatimi çekiyor… Milletvekilliği seçiminde Gerede’den çıkmayanları Erdoğan’ın seçiminde pek göremiyor muyuz? Yoksa bana mı öyle geliyor. Mesela Sanayi Sitesi’ne seçimde 40 kere gidenler şimdi neden yoklar? Rozet takma gününde geçen 1 günü neden bu caddelerde geçirerek değerlendirmezler? Bu rozeti seçimden önce almayınca oyları geri mi istiyorlar?

Bakın size bir hikaye anlatayım da iyi okuyun. Bu işler hep böyle başlar…

Bir gün bir adam varmış. Bu adam okumuş, tahsilli, tatlı dilliymiş. Yerel seçim olmuş. Öyle demiş, böyle demiş bir şekilde insanları ikna etmeyi başarmış. İnsanlar da sıcakkanlı ‘veriverelim şu adama oyu’ demiş. Seçime girdiği partisi 200 oyu geçemezken ilçeden 4.200 oy almış, seçimlerde 2. parti oluvermiş. Seçim bitmiş… Aylar geçmiş, yıllar geçmiş… Ne adamdan haber var, ne bir teşekkür eden. Halk anlamış, demiş ki; ‘bu adam bize hizmete değil, seçilmeye gelmiş’

Yıllar geçmiş, bu sefer milletvekili seçimleri gelmiş. Milletvekili Adayı oluvermiş… Seçim bitmiş, ilçeden 4.200 oy alan adam koca vilayetten 1600 oy almış.

Bu anlayana ibretlik bir hikayedir…

Ülke ayakta durduğu müddetçe bu sandık bu milletin önüne gelir. Halini sormazsan, teşekkür etmezsen, çayını içmezsen, gelmezsen, gitmezsen bu millet gereğini hep yapmıştır, yapar… Ki yaptı da!..

DAVA ADAMLARI!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçilebilmesi için her bir oya ihtiyaç duyulan şu günlerde bazı kişileri kutlamak istiyorum…

Öncelik gençlerin… 14-16 yaş grubu AK Partili ve MHP’li gençleri Erdoğan afişleri asarken görüyorum. Gençler gelecekleri için çırpınıyorlar, helal olsun. Bugün caddede gördüğünüz AK Parti’nin ve MHP’nin afişlerini hep bu gençler astılar… Kimse reklamınızı yapmasa da hesaplarından paylaşmasa da bu abiniz sizi en başa yazar! Kutluyorum sizleri.

***

Sevmeyebilirsiniz, seversiniz… Herkese hakkını teslim etmek lazım. Adam mazbatasını dahi almadan sokaklara düştü… Bu dava adamlığıdır. Bolu’da AK Parti 1 vekili kaybetmiş ancak kimseye küsmemiş ve halen insanları kucaklamaya, Erdoğan için oy isteyeme çalışıyor. Mazbata şovlarını değil Erdoğan’ı düşünüyor. Ben bu duruşu alkışlarım…

Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, sizi tebrik ediyorum.

***

Adam aday gösterilmedi, gitti seçimde partililer ile dolaştı, kapı kapı oy istedi. Hala da Erdoğan için işini gücünü bırakıp oy istiyor.

İsmail Çetin sizi tebrik ediyorum.

***

Karış karış sokakları gezip Erdoğan’a üstelik muhalif ayrımı yapmadan oy istiyorlar. Sözcü okuyan, Halk TV izleyen küçük kesim ile selamlaşmak o kadar zor ki! Adamlar neler diyor neler, inanın duysanız yapılmaz bu iş dersiniz. Lakayıt, sinir bozucu tavırlar…

Ne bir vizyon, ne bir düşünce, ne gelecek kaygısı gütmeyen adamdan oy istemek kolay değil. Adamlar yalvarıyor; ‘yapmayın, etmeyin’ diyor. Umarım verdikleri çileye değer.

25-30 sene önce karşılarında Vekil, Belediye Başkanı görünce sesi titreyenler bugün Erdoğan’ın sayesinde istediği gibi konuşuyor… 30 sene önce maçaları yiyor muydu? Diktatörlük varmış ya hani!

Belediye Başkanı Mustafa Allar ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Çongar… Yiğidi öldür hakkını yeme! Sizi tebrik ediyorum.

***

Seçime sayılı saatler var… Hiç kimseye bir şey yapmadınız demiyorum, bazılarının Milletvekilliği seçimindeki o reaksiyonunun, heyecanının Erdoğan’ın seçimimde olmadığını söylüyorum, halk göremedi diyorum…

Anlayana bu yazı iyi bir mesajdır. He anlamayana gelince, kendi bilir!.. 1-1-1 yazan bu eller, gün gelir Eksi 1 yazar… Unutmayın! Erdoğan, bu ilçenin kırmızı çizgisidir. Kim ki Cumhurbaşkanı Erdoğan için ter döker, o sandıkta terinin hakkını alır.

Cevap bırakın