15-Temmuz-2024 05:41:16

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
SİZ OLAYI TAMAMEN YANLIŞ ANLADINIZ!

SİZ OLAYI TAMAMEN YANLIŞ ANLADINIZ!

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye çapında başlatılan “Sağlık İçin Hepimiz İçin” kampanyası kapsamında gerçekleştirilen Covid-19 denetimlerinin 20’ye yakın kişiyle yapılması olayı tamamen yanlış anladığımızı adeta gözler önüne serdi.

Denetimlere ilişkin görüşlerini dile getiren vatandaşlar, 20’ye yakın kişi ile denetim yapılmasına ilişkin, “Trafik ekipleri araçlardan koronavirüs bulaştığını mı kontrol ediyor? Müftü hoca korona bulaşmaması için denetimlerde dua mı ediyor?” şeklinde eleştirilerde bulundular.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kalabalık ortamlardan uzak durulması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi için var gücüyle savaşırken, “İlçede bu kadar kalabalık denetim gerçekleştirilmesi ne kadar doğru?” sorusu akıllara taşındı.

Denetimlerde esnaf ve vatandaşlara neler yapmaları gerektiği anlatılırken, sosyal mesafeye dikkat etmeleri, kalabalık ortamlardan ve yakın temastan kaçınmaları, maske takmaları gibi konular aktarıldı.

Ancak, bir yandan sosyal mesafe anlatılırken bir yandan da bu denli kalabalık denetim yapılması ilçe halkının haklı eleştirilerini berberinde getirdi.

STK temsilcileri, İlçe Müftülüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, trafik ekipleri, jandarma ekipleri gibi kalabalıkla denetim yapılması ne kadar doğru noktasında eleştiriler yapan vatandaşlar, “pandemi döneminde yolda 20’ye yakın kişinin yan yana yürümesi, aylık dönemlerinde bankamatik kuyrukları nasıl yanlışsa bu kadar kişiyle denetim yapılması da o kadar yanlış.”diye görüş belirttiler.

Vatandaş güldürdü!

Konuya esprili yaklaşanlar da oldu. Bir vatandaşımız, “Kaymakam, Belediye Başkanı, İlçe Sağlık Müdürü, Zabıta, Polis tamam da diğerleri neyi denetliyor? Müftü hoca heralde korona bulaşmaması için dua ediyor!”dedi.

Denetimleri gören bir başka vatandaşımız da; “Çok güzel örnek oluyorlar” derken, “Trafik ekipleri ne yapıyor. Araçlardan Korona bulaşıp bulaşmadığını mı kontrol ediyor?” şeklinde konuya esprili yaklaştı.

Cevap bırakın