19-Temmuz-2024 18:20:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Tarihi Kiliseli Han’da restorasyon başlıyor

Tarihi Kiliseli Han’da restorasyon başlıyor

İşadamı Mithat Dayıoğlu, mülkiyetinin büyük kısmı kendisine ait olan Kiliseli Han’ın restore edilmesi için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Hayırsever İşadamı Mithat Dayıoğlu ile sık sık bir araya gelen ve kendisinden çeşitli taleplerde bulunan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede ile ilgili hangi talep olursa olsun geri çevirmeyen Dayıoğlu ile son görüşmesinde mülkiyetinin büyük bölümü Mithat Dayıoğlu’nun şahsına ait olan Tarihi Kiliseli Han’ın restorasyonu konusunu görüştü.

Görüşme olumlu sonuçlanırken, Hayırsever İşadamı Mithat Dayıoğlu, müjdeyi verdi ve Gerede’nin önemli turizm yapılarından olan Tarihi Kiliseli Han’ın restorasyonuna başlayacaklarını belirtti.

İşadamı Dayıoğlu, “Sağ olsun belediye başkanımız sürekli beni teşvik eder, destek olur. Bu sene kısmet olursa bir tarihi yapı var(Kiliseli Han). O projeye başlıyoruz inşallah. Kısa zamanda bitirmeye çalışacağız. Bir dahaki seneye de sözüm var. Benim ve eşim adına bir kız talebe yurdu yapmayı düşünüyoruz. Allah ömür verirse onları yapmaya çalışacağım.”dedi.

Cevap bırakın