15-Temmuz-2024 04:51:37

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Ülkü Ocakları, uyuşturucuyla mücadeleye daha fazla mesai harcayacaklarını açıkladı

Ülkü Ocakları, uyuşturucuyla mücadeleye daha fazla mesai harcayacaklarını açıkladı

Kısa süre önce Veysel Türker’in başkanlığına atandığı ve yönetimi yenilenen Gerede Ülkü Ocakları, uyuşturucuyla mücadeleye daha fazla mesai harcayacaklarını beyan eden bir açıklama yayınladı. Açıklamada; “Uyuşturucuya kurban verilen her genç kaybedilmiş bir vatandır. Damarlarınızdaki asil kanı kirletmeyin.”ifadeleri dikkat çekti.   

Gerede Ülkü Ocakları Başkanı Veysel Türker, şu açıklamayı yaptı; “Son yıllarda uyuşturucu kullanımı özellikle genç nüfusta hızlı bir şekilde artmaktadır. Uyuşturucu bağımlılığının kullanım yaşı çocuk diyebileceğimiz yaşlara kadar düşmüştür. Gün geçtikçe de kullanım oranı sürekli yükselmektedir. Bu durum karşısında bizler genç kardeşlerimizin her geçen gün artarak bu illete bağımlı olmasından endişe etmekteyiz. Ayni zaman da uyuşturucu illetinin ilçemizde de ciddi boyutlarda sosyal problemler ve güvenlik sorunları doğurduğunu görüyoruz. Bu sebepten uyuşturucuyla mücadele sadece güvenlik güçlerine ve kamuya değil sivil topluma ve bütün toplumsal kesimlere büyük görevler düştüğüne inanıyoruz. Bizler Gerede Ülkü Ocakları olarak özellikle genç evlatlara sahip olan ailelere buradan seslenmek istiyoruz; ‘çocuklarımıza sahip çıkalım, onları başı boş bırakmayalım, onlara daha fazla ilgi gösterip daha fazla vakit ayıralım.’

Bu ülkenin geleceğinin gençlere bağlı olduğunu hatırlatarak şunları söylemek istiyoruz; ‘Eğer bizler bu gençleri uyuşturucuya mahkum edersek bu ülkenin geleceğini de yok etmiş oluruz. Siz değerli ailelere ve genç kardeşlerime son olarak su sözlerim ile kelimelerimi bitiriyorum.

Uyuşturucuya kurban verilen her genç kaybedilmiş bir vatandır. Damarlarınızdaki asil kanı kirletmeyin…”

Cevap bırakın