20-Temmuz-2024 07:03:44

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
GEREDE’YE DONDURULMUŞ SEBZE FABRİKASI AÇILIYOR

GEREDE’YE DONDURULMUŞ SEBZE FABRİKASI AÇILIYOR

Gerede Organize Sanayi Bölgesi’ne 150 kişinin istihdam edileceği 200 milyonluk yeni bir yatırım geliyor. Gerede OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç; “1997 yılından beri mahkemelik olan Ottoman fabrikası için getirmiş olduğumuz yatırımcılar dondurulmuş sebze tesisini kurmak için ilk adımı attılar.”dedi.

Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde 1997 yılından beri mahkemelik olan Ottoman fabrikasının sorunu çözüldü, dondurulmuş sebze fabrikası açılıyor.

26 YILLIK DÜĞÜMDÜ

Gerede OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç; “1997 yılından beri mahkemelik olan Ottoman fabrikası için getirmiş olduğumuz yatırımcılar dondurulmuş sebze tesisini kurmak için ilk adımı attılar. Son olarak Şekerbank’ın birinci derece ipoteğinden dolayı satılamayan fabrikanın sorununu yatırımcımızla birlikte çözdük. Önce Şekerbank üzerine tapu tescili yapılan tesis daha sonra Boltat Dondurulmuş Gıda A.Ş.’ye satışı gerçekleşti. Mevcut binanın tadilatı ve yapılacak ek binaların projelerine başlandı, ilçemize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

GEREDE’DE DONDURULMUŞ SEBZE ÜRETİLECEK

Bolu merkezde 30 yıllık dondurulmuş sebze tesisini 5 yıldır işleten Golden Tarımsal Üretim A.Ş. firması ilçemiz Gerede’ye de yatırım yapmak için kolları sıvadı. İlçemiz Gerede’de uzun zamandır atıl vaziyette bulunan Ottoman firmasının fabrikasını satın alan şirket Gerede OSB’de Boltat Dondurulmuş Gıda A.Ş.’yi kurarak dondurulmuş sebze üretimi yapma kararı aldı.

Sadece OSB’de üretim yapacak bir fabrika değil bölgede tarımı da teşvik edecek büyük bir yatırım olarak nitelendiriliyor. Gerede-Yeniçağa-Dörtdivan ilçelerinde üretim yapan çiftçilere de destek verecek yeni fabrika ile bölgemizdeki çiftçilerin de tarım üretimi yapması sağlanacak. Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde bu yılsonu üretime başlayacak olan yeni fabrika 16 bin 636 m2 arazi üzerine 6 bin m2 üretim alanı ve 4 bin m2 soğuk hava deposu yapacak. Bölgemizde ilk ve tek olma özelliği bulunan fabrika İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesindeki ürünleri işleyerek Gerede’den piyasaya sunmayı hedefliyor. Bursa ve Balıkesir bölgesinde yaygın olan dondurulmuş sebze ve meyve üretim merkezi Gerede’ye kurulacak bu fabrika ile artık Karadeniz Bölgesinde de varlığını sürdürecek.

ÇİFTÇİLERDE ÜRETİM DESTEĞİNDEN FAYDALANACAK

Sözleşmeli ekim anlaşmaları ile Gerede bölgesinde bulunan çiftçilere de büyük üretim desteği vermeyi hedefleyen fabrika bu sayede ilçemiz çiftçilerine de büyük katkı vermiş olacak.10 ülkeye ihracat yapıldığını ve yurtiçi satışlarının da yüksek miktarda olduğunu belirten Şirket Yetkilisi Erkan Bektaş; Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime başlayacak Boltat Dondurulmuş Gıda A.Ş.’nin 2023 yılı sonunda üretime hazır hala geleceğini ve bölgeye büyük derecede katma değer sağlayacağını ifade etti.

ALLAR, SARAÇ VE ERDOĞANLI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Şirketin Gerede’ye yatırım yapma sebeplerinin en başında kendilerini teşvik ederek destek veren Belediye Başkanı Mustafa Allar, OSB Başkanı Cihan Saraç ve Bölge Müdürü Mustafa Erdoğanlı olduğunun altını çizen Bektaş; Bölgedeki tüm çiftçileri de gıdanın sanayi üretim merkezi yaparak onların da kalkındıracağını ve tarımın Bolu’da eski günlerine döneceğini ifade etti.

Cevap bırakın