19-Temmuz-2024 17:13:30

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
UZUN ARADAN SONRA COŞKUNYÜREK!..

UZUN ARADAN SONRA COŞKUNYÜREK!..

2023 ÇETİN GEÇECEK

Yüksel Coşkunyürek’in uzun bir süreden sonra memleketi Gerede’de siyasi arenada gözükmesi 2023 yılında yapılacak genel seçimin ne denli ateşli geçeceğine işaret olarak değerlendirildi.

2023’de mevcut Milletvekili Fehmi Küpçü’nün yeniden aday olmasına kesin gözüyle bakılırken, Coşkunyürek ve Küpçü ile birlikte eski İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın da Milletvekilliğine aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sadece bu 3 isim değil, 2 yıl sonraki seçimde AK Parti’nin Gerede kontenjanı için sadece 10’un üzerinde aday adayı çıkacağı kulislerde konuşuluyor. Sürpriz çok sayıdaki aday adayı kendisini yavaştan seçime hazırlıyor.

Geçen hafta Milletvekillerinin Gerede ziyaretinde en fazla dikkat çeken detay Yüksel Coşkunyürek’in uzun bir süreden sonra memleketi Gerede’de siyasi arenaya inmesi oldu.

22 ve 23.cü dönemde Bolu Milletvekilliği görevi yapan ve 2011 yılından sonraki süreçte Fehmi Küpçü’nün AK Parti’den aday gösterilmesiyle birlikte bir süre dinlendikten sonra 2014 yılında AK Parti Bolu il Başkanlığı görevine getirilen Coşkunyürek, 2016’da ise Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevine getirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Başdanışmanlığı görevini halen sürdüren Coşkunyürek’in uzun bir süreden sonra sahada gözükmesi; “2023 seçimlerine mi hazırlanıyor?” tartışmalarını açtı.

2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinin hayli çetin geçeceği düşünülüyor. 2 yıl kalan seçimler öncesi bu yıl AK Parti’de parti yöneticilerinin ve milletvekillerinin sahada olmaya başlaması bunun bir örneği olarak gösteriliyor. Sadece mevcut Milletvekili Fehmi Küpçü ve AK Parti eski Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek değil eski AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve çok sayıda önemli ismin aday adaylığına başvuracağı konuşuluyor. 2 yıl sonraki seçimde AK Parti’nin Gerede kontenjanı için sadece 10’un üzerinde aday adayı çıkacağı da kulislerde konuşulanlar arasında. Sürpriz çok sayıdaki aday adayının kendisini yavaştan seçime hazırladığı belirtiliyor.

Cevap bırakın