15-Temmuz-2024 04:30:39

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Vaka sıfır!

Vaka sıfır!

2 yıl süren pandemi döneminde zaman zaman sıkıntılı anlar yaşayan Gerede’de 21 gündür Covid vakası görülmedi. Bu sevindirici haber pandeminin ilçede bittiğine işaret ederken, bu hususta şüphesiz en büyük teşekkürü bu süreçte gecesini gündüzüne katan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burak Şentürk ve ekibi hak etti.

2 yıldır bir çok acı çektiren, insanları dış dünyadan soyutlayan pandemi süreci nihayet bitiyor. Bir çok insanımızın hayatını kaybettiği Covid-19 virüsü, 21 gündür Gerede’de görülmedi. Vaka görülmeme süreci açısından önemli bir eşiği atlatan Gerede’deki bu durum oldukça sevindirici bir gelişme olarak kayıtlara geçti.

Geçen yıl bir dönem günlük 70 vakalara kadar çıkan ve hastanede boş yatağın kalmadığı dönemden bugünlere gelen süreçte özellikle aşılama döneminde İlçe Sağlık Müdürlüğü başarılı çalışmalara imza attı. Nerede olursa olsun insanları aşılamak için hastaneye ve sağlık ocaklarına gelmelerini beklemeden insanların ayağına giden İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burak Şentürk ve ekibi, gece gündüz verdikleri mücadelenin sonucunu nihayet almayı başardı. Bu süreçte en büyük teşekkürü yine İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burak Şentürk ve ekibi hak etti.

Cevap bırakın