20-Temmuz-2024 05:37:04

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
TANJU ÖZCAN’I CHP İHRAÇ EDİYOR! 

TANJU ÖZCAN’I CHP İHRAÇ EDİYOR! 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde hareketli bir gün yaşanıyor. Kadın meclis üyesiyle yaşadığı diyalog nedeniyle tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Hemen ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği düşürüldü. Rüşvet iddiaları sonrası geçici olarak görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ise CHP’den ihraç edildi.

Kıvırmadan yaptım

CHP’nin MYK toplantısında, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ilk açıklamayı yaptı. Özcan, “Ben siyaseti hiç kıvırmadan yaptım” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığında ve belediyelerde yaşanan son dakika gelişmeleri, Cumhuriyet Halk Partisi’nde gündemi hareketlendirdi.

BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN’A KESİN İHRAÇ TALEBİ

Önce Bolu Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci oturumunda yapılan oylamada el kaldıran AK Parti Meclis üyesi Hacer Çınar’a, “Bana niye el sallıyorsunuz hanımefendi. El sallamak ayıp oluyor. Ben evli barklı adamım. Öyle şey olmaz” sözleriyle tepkileri üzerine çeken Belediye Başkanı Tanju Özcan, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

KAFTANCIOĞLU’NUN PARTİ ÜYELİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ

Gündem olan bir diğer konu ise CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun parti üyeliğinin düşürülmesi oldu. Geçtiğimiz ay hakkındaki 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Kaftancıoğlu hakkında siyaset yasağı getirilmişti. Bugün de Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği düşürüldü. İşlemin ardından Başsavcılık, Siyasi Partiler Kanunu gereğince Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğinin sona ermesine ilişkin kararı dün CHP’ye tebliğ etti. Tebliğ üzerine Kaftancıoğlu’nun parti üyeliği sona erdi. Kaftancıoğlu’nun üyeliğinin düşürülmesi ile İstanbul İl Başkanlığı da infaz süreci tamamlanana kadar resmen bitmiş olacak.

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI CHP’DEN İHRAÇ EDİLDİ

CHP’de hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan bir diğer haberise Bilecik’ten geldi. İçişleri Bakanlığı, 17 Şubat’ta Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma nedeniyle Belediye Başkanı Semih Şahin’i geçici olarak görevden uzaklaştırmıştı. Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin CHP’den ihraç edildi.

YARDIMCISININ RÜŞVET İSTEDİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİ

Başkan Şahin’in danışmanı olan Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı’nın, bina ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediği tespit edilmişti. Yapılan tespit sonucu 19 Ocak’ta Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlendi. Düzenlenen başarılı operasyon ile yakalanan Erdağı, mahkemeye sevk edilip tutuklanmıştı.

Cevap bırakın