15-Temmuz-2024 04:17:12

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
YANLIŞ YAPIYORUZ!

YANLIŞ YAPIYORUZ!

Bankalarda Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanmaya başlanan sosyal mesafe ve belli bir sayıda vatandaşın içeride işlem yapmasına izin verilmesiyle Gerede’de banka giriş kapılarının önünde yoğunluk yaşanıyor. Ancak vatandaşlar bir şeyi yanlış yapıyor; “SOSYAL MESAFE!”

Belki durumun ne kadar ciddi olduğunu anlatamadığımızdan belki de anlatılan kavramların karmaşıklığından vatandaşlar, özellikle banka önlerinde mesafe kuralına riayet etmeyerek büyük tehlikeye davetiye çıkarıyorlar. Bu görüntüleri kadraja aldıkça, biz de bir basın kuruluşu olarak üzerimizde konuyu anlatamadığımızın yükümlülüğünü ne yazik ki taşıyoruz.

Sosyal mesafe kuralı sadece banka içersinde değil, banka kuyruğuna geçtiğimizde de geçerli. Bu dönem dikkatli olmazsak ve böyle devam edersek ne yazık ki başarılı olamayacağız. Sosyal mesafe, diğer insanlarla temastan kaçınmak anlamına geliyor. Kamuya açık alanlarda, kalabalıklar içinde çok daha az vakit geçirmek, mümkünse bu alanlara hiç gitmemek de demek ve birer metre (iki kol mesafesi aralığında) bulunmak anlamı taşıyor.

Cevap bırakın