19-Temmuz-2024 19:09:39

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Yüzde 65’i bitti

Yüzde 65’i bitti

Yerel seçimden önce projenin durdurulduğuna yönelik iddialar ortaya atılan cezaevinin yapımına yüklenici firma tarafından yeniden başlanıldı. Geçen yıl yarısı biten projenin yüzde 65’i tamamlandı.

110 Milyon TL’lik yatırım olan Cezaevi inşaatında çalışmalar yeniden başladı. Seçimden önce durdurulduğuna yönelik iddialar ortaya atılan cezaevi projesinin yüzde 65 seviyesine getirildiği öğrenildi.

Ekonomik anlamda önemli katkılar vermesi beklenen cezaevi tamamlandığında 1000’e yakın memurun burada çalışması öngörülüyor. Cezaevinin ilçe ekonomisine katkısının yanı sıra Gerede nüfusunu da önemli ölçüde artırması bekleniyor. Ayrıca Jandarma personel sayısının da artırılacağı belirtiliyor.

Devasa bir arazi üzerine konuşlanan Cezaevinin Gerede’ye katkısı sadece memur sayısı ile olmayacak. Cezaevindeki yakınlarını ziyarete gelen yoğunluk nedeniyle özellikle hizmet sektöründe de büyük bir gelişim yaşanacak. 2020 yılı itibariyle Gerede Ceza İnfaz Kurumuna memur atamaları ile mahkum tahliyelerinin yapılması bekleniyor.

Cevap bırakın