19-Temmuz-2024 18:21:09

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
10 Milyonluk projenin yapımı başladı

10 Milyonluk projenin yapımı başladı

10 Milyon 500 Bin TL’ye ihale edilen B Tipi Mesire Alanı Projesi’nin yapımına başlanıldı. Belediye tarihinin en yüksek bedelli ihalesiyle ihale edilen dev proje, 500 günde tamamlanacak.

Orman İşletmesi bölgesine yapılacak B Tipi Mesire Alanı Projesi’ne başlanıldı. Yaklaşık maliyeti 15 Milyon TL olan proje, 10 Milyon 500 Bin TL’ye ihale edilmişti. Bu ihale aynı zamanda, Belediye tarihinin rakamsal anlamda en büyük ihalesi olarak kayıtlara geçti. Belediye Başkanı Mustafa Allar, projenin 500 günde tamamlanacağını söyledi.

Allar, “Herkesin parmakla göstereceği bir projeye imza atıyoruz. Bu projeyi yapmak bize nasip oldu. Projeyi sözle anlatmak yetersiz kalır. Proje tamamlandığında vatandaşlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın çok güzel vakit geçirebilecekleri, huzur bulabileceği bir yatırıma imza attık. “dedi.

Projede neler var?

Yapımına başlanılan projede; Kır Lokantası (250 M2), Kır Kahvesi (250 M2), Uçan Bisiklet Yolu, Macera Parkı, Zıpline, Biyolojik Gölet (680 M2), 50 Adet Piknik Ünitesi, 3 Adet Çocuk Oyun Alanı, İnteraktif Oyun Grubu, 27 Adet Altıgen Kamelya, Gezinti ve Araç Yolları, Kayak Pisti ve Suni Tepe, Mescit-Duvar Saati (2 Adet), Wc (1 Adet), Giriş Takı-Güvenlik Binası, Aydınlatma Üniteleri ve Cep Otoparklar yer alıyor. Proje, 2022 yılında kabule hazır hale getirecek.

Cevap bırakın