19-Temmuz-2024 19:10:48

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
3 KÖY SANDIK BAŞINA GİDİYOR

3 KÖY SANDIK BAŞINA GİDİYOR

2019 yılı yerel seçimlerinde köylerinde seçimi kazanan 2 muhtarın vefatı ve 1 muhtarın da görevden alınmasıyla bir süredir azaların muhtar olarak görevi üstlendiği 3 köy sandık başına gidiyor. 3 köy, 05 Haziran’da kalan sürede görevi yürütecek olan muhtarını seçecek.   

Gerede’de 3 köyde 05 Haziran Pazar günü köy halkı muhtarını seçmek için sandık başına gidecek. Kürkçüler, Bünüş ve Kavacık köylerinde seçim yapılacak. Bünüş ve Kavacık köylerinde muhtarın vefat etmesi nedeniyle boşalan muhtarlık görevini bir süredir vekaleten atanan azalar yürütürken, Kürkçüler köyünde ise seçimden zaferle ayrılan muhtar, bir süre sonra görevden alınmış ve yerine aza olan Musa Bıyıklı atanmıştı.

2024 yılı Mart ayında yapılan yerel seçime kadar seçilecek adaylar muhtarlık görevini bu 3 köyde yürütecekler. 1 buçuk yıl gibi bir süre muhtarlık yapılacak bu köylerin tamamında tek adayın olmaması yine dikkat çekiyor. 1 buçuk yıllık muhtarlık görevi için Kürkçüler, Bünüş ve Kavacık köylerinde 2 ve daha fazla aday yarışacak.

Şükür Yeniyapar yok!

Yaklaşık 20 yıldır seçilen muhtarın vefat ettiği ve bu süre zarfında her seçilen muhtarın hayatını kaybettiği Yeniyapar Köyü’nde alışılagelmişin dışında bu sefer seçim olmayacak. En son geçtiğimiz yıl ara seçimin olduğu köyde “bu kadar da olmaz” denilen gelişmeler yaşanmış ve 20 sene boyunca her seçilen muhtar hastalıktan hayatını kaybederken son seçilen muhtar Mevlüt Çarkanat’ta hastalık yüzünden hayatını kaybetmişti.

Geçen yıl yapılan ara seçimde Yeniyapar’da Muhtar Recep Çarkanat oldu. Yeniyapar’da 20 yıldır görevini tamamlayan muhtar olmadı.

Cevap bırakın