22-Temmuz-2024 20:58:09

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
SAHNE ISINIYOR!

SAHNE ISINIYOR!

AK Parti Haziran ayında tüm kadrolarıyla 2023 genel seçimleri öncesi sahaya iniyor. Seçimlere 1 yıl kalması siyasi arenayı da yavaş yavaş ısıtmaya başladı.

AK Parti’nin en büyük handikabı şu anda hiç şüphesiz fiyat artışlarının beraberinde getirdiği enflasyon. En büyük avantajı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra ülkeyi kim yönetebilir sorusunun karşılık bulmaması.

2023 Genel seçim öncesi en çok merak edilen hususlardan biri de Eski İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın aday olup olmayacağı. Doğanay, listede açıklanırsa Gerede kontenjanı olan 2. sıradan gösterilebileceği belirtiliyor ve böylesi bir tabloda Gerede, 2. sıradaki yerini kaybedecek.   

CHP kanadında ise adaylık için hem fikir olunan isim Yusuf Renkli. Genel seçim öncesi AK Parti’de Gerede’nin 2. sıradaki yeri kaydırılırsa Yusuf Renkli’nin Gerede’den tarihi bir oy alabilmesi kaçınılmaz gözüküyor. Adaylık için kimlerin adı geçiyor, siyasetteki genel durum nasıl? Tüm soruların cevabı haberin detayında…

2023 yılı Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere 1 yıl gibi bir süre kaldı. Kalan sürede önümüzdeki aydan itibaren AK Parti sahaya inecek. Seçimin yaklaşması nedeniyle devam eden tüm projeler acilen bitirilme noktasına getirilecek.

Genel Seçim öncesi hareketliliğinin yavaş yavaş başlayacağı AK Parti’nin en büyük handikabı şu anda hiç şüphesiz fiyat artışlarının beraberinde getirdiği enflasyon. En büyük avantajı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra ülkeyi kim yönetebilir sorusunun karşılık bulmaması. Siyasetin ülkedeki özeti bu şekildeyken AK Parti Gerede Teşkilatı’nda da fırtına öncesi bir sessizlik hakim. Milletvekili Aday Adaylığı noktasında kimlerin bu göreve talip olacakları şu sıralar merak edilen konuların başında geliyor. Gerede’yi bu seçimde bekleyen en büyük tehlike ise listedeki 2. sıra yerini kaybetme durumunun olması! Ancak CHP’nin 1. sıra adayı da bu seçimde etken olacak. Şayet istenmeyen yada Tanju Özcan’dan sonra tutmayacak bir adayla CHP’nin çıkması halinde AK Parti içersinde 3-0 yapılabileceği öngörülüyor.

Doğanay aday mı?

2023 Genel seçim öncesi en çok merak edilen hususlardan biri de Eski İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın aday olup olmayacağı. Doğanay’ın Geredeli olması nedeniyle aday adayı olduktan sonra şayet aday listede ismi açıklanırsa Gerede kontenjanı olan 2. sıradan gösterilebileceği belirtiliyor ve bu durumda da Gerede’nin 2. sıradaki yerini kaybetmesi kaçınılmaz gözüküyor.

2023 seçimlerinde Bolu’daki rekabetin de hat safhaya çıkması bekleniyor. Genel seçim öncesi AK Parti Gerede İlçe Teşkilatının da adaylıktan önce 2. sıradaki yerini korumak için çabalayacağı konuşuluyor.

Kimler sahnede olacak?

Kamuoyunda AK Parti’den aday adayı olacak çok sayıda isim ön plana çıkıyor. Mevcut Milletvekili Fehmi Küpçü’nün yeniden aday olmasına kesin gözüyle bakılırken, aday olacağı en çok konuşulan isimlerin başında AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, Eski Milletvekili ve İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’in isimleri geçiyor. Küpçü ve Çetin’in aday olmaması halinde ise Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın adaylığa çıkabileceği de şu anda konuşuluyor.

CHP’de Renkli! 

CHP kanadında ise adaylık için hem fikir olunan isim Yusuf Renkli. Genel seçim öncesi AK Parti’de Gerede’nin 2. sıradaki yeri kaydırılırsa Yusuf Renkli’nin Gerede’den tarihi bir oy alabilmesi kaçınılmaz gözüküyor. Böylesi bir tabloda Yusuf Renkli’nin CHP 2. sıra adayı olması halinde ilçenin Geredeli olması nedeniyle Renkli’ye yönelebileceği belirtiliyor. Böylesi bir tabloda İYİ Parti’nin de Bolu’da CHP’ye destek verebileceği belirtiliyor.

Cevap bırakın