19-Temmuz-2024 19:16:53

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
AĞIRLADIĞIMIZ DEPREMZEDE SAYISI BELLİ OLDU 

AĞIRLADIĞIMIZ DEPREMZEDE SAYISI BELLİ OLDU 

Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, misafir ettiğimiz depremzede sayısını açıkladı. Ayhan, depremzedelere tüm desteğin devletimiz ve işadamlarımız tarafından sağlandığını söyledi.

Bir süre önce otel statüsüne geçirilen TOBO Yurdu yöneticileri, aldığı karar ile kapılarını tamamen depremzedelerin konaklanmasına açarken, Elifim Resort Hotel ise her gün 5 odayı ailelerin konaklanması için ayırıyor. İlçemizdeki diğer otellerimiz de elinden gelen imkanı sağlamaya çalışıyor. Ayrıntılar haberin detayında…

Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, Gerede’de konaklatılan depremzede sayısı ile yaşanan büyük felaketten sonra ilçemize yerleştirilen depremzede sayısını açıkladı.

Yaşanan depremden sonra farklı illere göç etmeye başlayan depremzedelere tüm imkanlarıyla kucak açan Gerede’de şu ana dek 208 depremzedenin kalıcı şekilde oturmaya başladığını belirten Kaymakam Ayhan, “Mahallelerimizde boş bulunan dairelere 208 depremzedemiz yerleştirildi. Bazı depremzedelerimiz de yakınlarının yanına yerleştiler. Depremzede ailelerimize eşya ve gıda desteklerimizi devlet desteği ve hayırseverlerimizin yardımlarıyla sürdürüyoruz.”dedi.

İlçemize yerleşen 208 depremzedenin yanı sıra TOBO Yurdu’nun kapılarını tamamen depremzede ailelerin konaklamasına açtığını belirten Kaymakam Cengiz Ayhan, bu yurtta da her gün 74 kişinin barınmasının sağlandığını, ilk hafta depremzede ailelerin yemek iaşelerinin Gerede Belediyesi tarafından karşılandığını ve diğer haftalarda ise ilçenin işadamlarının depremzede ailelerin yemeklerini temin etmeye devam ettiklerini söyledi.

Ayrıca ilçemizde faaliyet gösteren Elifim Resort Hotel, her gün 5 odayı ailelerin konaklanması için ayırırken (Ortalama 20 kişi), otel yönetimi kalan ailelerin yemek masraflarını da karşılamaya devam ediyor. Yine diğer otellerimiz de imkanları dahilinde depremzede ailelere desteklerini sürdürüyorlar.

Cevap bırakın