19-Temmuz-2024 18:02:47

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Az hisseli satışlarda bu yıl artış var

Az hisseli satışlarda bu yıl artış var

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hayvan satışları arttı. Büyükbaş kurbanlık fiyatları 5 bin 500 lira ile 9 bin lira arasında değişiyor. Fiyatların geçen yılla neredeyse aynı olduğu belirtiliyor. Az hisseli satışlarda artış var.

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlık satışları da artmaya başladı. Özellikle kurban almak için son güne kadar beklemek istemeyen vatandaşlar, erkenden kurbanlık almak için kurban satıcılarına müracaat etmeye başladılar. Köylerde şu sıra sıkı pazarlıklar yaşanıyor. Kimi vatandaş ise kurban bayramına son 1 hafta kala kurbanlık almayı planlıyor. Satıcılar, fiyatların geçen yılla neredeyse aynı olduğunu belirtiyor.

Gerede’de kurbanlık satışı yapan Muhammed Aktaş, kuranlık alımı için genelde Bolu çevresinden gelenlerin olduğunu belirterek, büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 5 bin 500 lira ile 9 bin lira arasında değiştiğini söyledi.

Vatandaşların yoğunlukla tercih ettiği büyükbaş kurbanlıklarda ise çok hisseli satışların azaldığını belirten Muhammed Aktaş, hisse satışlarının geçen yıla oranla azalış gösterdiğine dikkat çekti. Besici, buna karşın 1 yada 2 kişilik az hisseli satışların bu yıl arttığını dile getirdi.

Aktaş ayrıca kurbanlık alınırken vatandaşların nelere dikkat edilmesi gerektiğini de anlattı. Aktaş, Kurbanlıklarda küpesi ve pasaportu bulunmayan, çok zayıf olan, gebe olan, yeni doğum yapmış olan, yüksek ateşi olan, çok genç ve etleri olgunlaşmamış olan, tüyleri karışık ve mat olan, bakışları ve dış görünümü cansız olan, pis kokulu, ishali ve burun akıntısı olan, çevreye karşı aşırı tepkili veya çok duyarsız olan hayvanların alınmaması gerektiğini dile getirdi.

Cevap bırakın