15-Temmuz-2024 06:06:20

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Fen Lisesi, yönünü iyice Avrupa’ya çevirdi

Fen Lisesi, yönünü iyice Avrupa’ya çevirdi

Gerede Fen Lisesi başarılı bir şekilde yürüttüğü TÜBİTAK projelerinin yanı sıra geçen yıldan beri eTwinning projelerinde de başarılar elde ediyor. Avrupa Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yürütülen eTwinning projelerinde Gerede Fen Lisesi, bu sene Kasım-Mayıs ayları arasında 19 öğrenci ile biri ulusal biri de uluslararası olmak üzere iki proje yürütüyor. 

Gerede Fen Lisesi’nin kurucu ortaklarından olduğu “From Myself To My Town” isimli uluslar arası projede İstanbul, Edirne, Mersin, Sinop, Çorum, Afyon illerindeki liseler ile İtalya, Romanya, Portekiz, Slovakya, Yunanistan ve Polonya’dan toplam 16 öğretmen ve 176 öğrenci görev alıyor.

Projeyle birlikte öğrenciler, Bolu’yu farklı yönleriyle diğer şehir ve ülkelere tanıtarak hem kendi şehirlerini daha yakından tanıyor hem diğer şehir ve ülkeler hakkında bilgi ediniyor hem de bunları yaparken İngilizce ve teknoloji kullanım becerilerini geliştiriyorlar.

Fen Lisemiz bu sene ulusal proje olarak katıldığı; “Benim Hayalim Benim Hikayem” isimli projeyi başarılı bir şekilde tamamladı. Bolu, Manisa, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Diyarbakır ve Kars’tan 7 okul ve 66 öğrencinin katıldığı proje ile birlikte hikaye yazma, İngilizce çeviri yapma, web 2.0 araçları kullanma gibi birçok hedefe ulaşıldı.

Cevap bırakın