15-Temmuz-2024 05:40:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
GEREDE’NİN İRAN’A KAPISI OLACAK!

GEREDE’NİN İRAN’A KAPISI OLACAK!

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile Gerede Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan “Kardeş Oda Protokolü” ile İran pazarına girmek için ilk adımı atan Gerede TSO, İran dış ticaretine odaklanıyor.

Özellikle deri sektörü için büyük önem taşıyan bu protokolle ilgili Kaşka, İran pazarına girmenin önemli olduğunu ve özelikle deri sektörü için İran’da iyi bir Pazar oluşabileceğini dile getirdi. Gerede TSO heyeti ayrıca Tatvan Belediye Başkanı Aksoy ile de bir araya geldi. Gerede hakkında Başkan Aksoy’a bilgi aktaran Gerede TSO ekibi, sanayi alanları, OSB’deki son durum, ilçenin deri sektöründe geldiği aşamalar ile turizmdeki gelişmeleri aktardılar.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile Gerede Ticaret ve Sanayi Odası arasında “Kardeş Oda Protokolü” imzalandı.

Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, Gerede TSO yönetim kurulunda yer alan iş adamlarından oluşan bir heyetle Tatvan ilçesine ziyarette bulundu. TATSO Başkanı Bilal Adabağ ve TATSO yönetim kurulu ve meclis üyelerince karşılanan Gerede TSO heyeti, ilk olarak TATSO başkanlık makamında oda başkanı Bilal Adabağ ve yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Ziyaretle ilgili Yenigün’e kısa bir açıklama yapan GTSO Başkanı Ersin Kaşka, “Üyelerimize yeni pazarlar bulma çalışmaları kapsamında İran dış ticaretine odaklanmak üzere Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile Tatvan’da düzenlenen kardeş oda protokolü programına Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle katılım sağladık.”dedi.

İran pazarına girmenin önemli olduğunu ve özelikle deri sektörü için İran’da iyi bir Pazar oluşabileceğini dile getiren Kaşka, bunun ilk adımını da Tatvan TSO ile kardeş oda protokolü imzalayarak attıklarını kaydetti.

Daha sonra iki odanın çalışmaları ve ilçelerle ilgili karşılıklı bilgilendirmelerde bulunuldu. Akabinde ise, KOSGEB, İŞ-KUR ve Bitlis Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) işbirliğiyle TATSO’da düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunun sertifika dağıtım töreni programına geçildi. Sertifika dağıtımı öncesinde TATSO Başkanı Bilal Adabağ ve Gerede TSO Başkanı Ersin Kaçka tarafından “Kardeş Oda Protokolü” imzalandı. Ardından TATSO ile Gerede TSO arasında karşılıklı çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra KOSGEB, İŞ-KUR ve BİGİAD işbirliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunun sertifika dağıtım törenine geçildi. Programda TATSO Başkanı Bilal Adabağ, Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya, İŞ-KUR Bitlis İl Müdürü Mücahit Gülmez, Ağrı Doğubeyazıt TSO Başkanı Ali Efe ve TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin birer konuşma yaparak, girişimci adaylarına tebrik ve başarı dileklerini ilettiler.

Başkanla görüştüler

Bitlis programı kapsamında GTSO Başkanı Ersin Kaşka ve beraberindeki heyet, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ile de bir araya geldi. Gerede hakkında Başkan Aksoy’a bilgi aktaran Gerede TSO ekibi, sanayi alanları, OSB’deki son durum, ilçenin deri sektöründe geldiği aşamalar ile turizmdeki gelişmeleri aktardılar.

Belediye Başkanı Fettah Aksoy, iki odanın kardeş olmasından ötürü mutlu olduklarını belirterek, Tatvan heyetinin de Gerede’ye bir ziyarette bulunacağını ve iki ilçe arasında yaşanacak gelişmelerin olumlu olacağını ifade etti.

Cevap bırakın