15-Temmuz-2024 06:02:24

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Gerkonsan resmi ağızdan ilk kez dillendi

Gerkonsan resmi ağızdan ilk kez dillendi

GERKONSAN’I DEV FİRMANIN ALDIĞI DOĞRULANDI

AK Parti Gerede 7. Olağan İlçe Kongresi’nde Gerede’deki yatırımların son durumunu anlatan Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerkonsan A.Ş.’yi Türkiye’nin dev firmaları arasında gösterilen ASP Assan’ın aldığını doğruladı. “Gerkonsan’ı hurdacılara heba edemezdik” diyen Allar, tüm olasılıkları düşünerek ihaleye Gerede Belediyesi adına katıldıklarını, netice itibariyle de fabrikayı hurdacılara heba etmemeyi başardıkları gibi yaptıkları görüşmeler neticesinde ASP Assan’ın 30 Milyon 500 bin TL bedelle Gerkonsan’ı aldığını ilk kez resmi ağızdan dile getirdi.

AK Parti 7. Olağan ilçe Kongresi’nde konuşan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilçede yaşanan gelişmeleri aktardı. Sanayi alanında yaşanan gelişmelerden bahsederken Gerkonsan A.Ş.’yi Türkiye’nin dev firmaları arasında gösterilen ASP Assan’ın aldığını Belediye Başkanı Allar kongrede doğruladı. 27 Ocak 2020 tarihli gazetemizin manşetinden kamuoyuna ilk kez duyurmayı başardığımız Gerkonsan’ı 30 Milyon 500 bin TL bedelle ASP Assan firmasının satın aldığı bilgisi de böylece resmi ağızdan ilk kez kongrede dile getirilmiş oldu.

AK Parti’nin geçmiş seçimlerde en fazla eleştiri aldığı konuların başında gelen Gerkonsan’ın Türkiye’nin dev firmaları arasında gösterilen ASP Assan firması tarafından alındığını Başkan Allar’ın açıklaması sonrası salondan büyük alkış sesi yükseldi. Şüphesiz 2023 seçimleri öncesi sahada AK Parti’yi çok güçlü hale getirecek bu gelişme partide de ayrı bir sevince neden oldu.

Sahada her 3 seçmenden 1’inin “Gerkonsan ne olacak?” sorusu karşısında kanayan bu yaraya çare bulmaya çalıştıklarını anlatan AK Partili siyasilerin eli de gelecek seçimler öncesi oldukça güçlendi. Salonun hınca hınç dolu olması da AK Parti’nin Gerede’de ivme kazandığının işareti oldu.

Başkan Allar, Gerkonsan’ın yanı sıra Deri OSB ve Karma OSB’deki gelişmelere de kongrede yer verdi. Deri OSB’de 8 fabrikanın üretime başladığını belirten Allar, 24 fabrika inşaatının devam ettiğini, bu yıl içersinde de 30 fabrikanın daha inşaata başlayacağını dile getirdi.

Başkan Allar, Deri OSB’de Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün girişimleri ile çıkarılan teşvikten yararlanan firmaların da oldukça fazla olduğunu, yeni bir arıtma tesisi yapımı için de çalışmaların başladığını vurguladı.

Allar, Karma OSB’de ise 16 fabrikanın üretim yaptığını, fabrika inşaatı bitmek üzere olan firma sayısının 3, inşaat aşamasında olan fabrika sayısının 1, proje aşasında olan fabrika sayısının 4, sadece 1 parselin satışa hazır boş durumda olduğu bilgisini de paylaştı.

Cevap bırakın