15-Temmuz-2024 05:53:56

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
KAMUOYUNA AÇIKLAMA

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Belediye Meclisi’nde Cuma günü yaşanan gelişmeler gazetemizce ses kaydına alınmıştır. Bunun nedeni de okuyucularımızın bilmesini isteriz ki daha sonra bir takım açıklamalar yapılarak; söylenen, oylanan hususlar ile ilgili; “öyle demek istemedik, böyle olmadı, şöyle oldu” gibi KENDİ ACEMİLİKLERİNİ örtbas etmek için beyanatlar yapılma isteği olabilmektedir.

Yenigün Gazetesi olarak tarafımızca; tarafsızlık ilkesi gereği neyin ne olduğunu bilmemize karşın sırf “tarafsızlık” ilkemiz gereği yayınladığımız bu beyanatlar ile bazılarının kamuoyunu yanıltma girişimlerini önlemek adına bu açıklamanın yapılma gereksinimi duyulmuştur. Bu habere karşı yapılacak “yalan, dolan, öyle olmadı vs…” gibi açıklamalar kale alınmayacaktır. Yazılanlar ile ilgili “Ben bunu söylemedim” iddiasında bulunan olursa adres Gerede Adliyesi’dir.

Ayrıca kamuoyunun bilmesini isteriz ki; GAZETEMİZİN ANA KADROSUNDA (İmtiyaz Sahibi, Yazı İşleri Müdürü, Muhabir, Dizgi) HİÇBİR ÇALIŞANIMIZIN HERHANGİ BİR PARTİYE ÜYELİĞİ YADA TARAFLILIĞI YOKTUR. ANA KADROMUZDAN HERHANGİ BİR İSMİN SİYASETE GİRMESİ HALİNDE TARAFSIZLIĞINI KAYBEDECEĞİNDEN VE BİR TARAFININ OLACAĞINDAN ÖTÜRÜDÜR Kİ GAZETECİLİK GÖMLEĞİNİ BIRAKMASI ZORUNLUDUR VE GÖREVİNDEN İSTİFA ETMEK DURUMUNDADIR. BU BİZİM GAZETEMİZİN KURULUŞUNDA ORTAYA KOYARAK, SÖZ VERDİĞİMİZ İLKEMİZDİR VE SÖZ NAMUSTUR.

Cevap bırakın