19-Temmuz-2024 17:04:19

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Kongre iptal

Kongre iptal

İdlib’de bulunan Türk Askerlerine yönelik rejim kuvvetlerinin yapmış olduğu hava saldırısında 34 askerimizin şehit olması yüreklerimizi dağladı. Ülkemizi yasa boğan bu olay sonrası AK Parti, Gerede’de daha önceden planlanan ilçe kongresini iptal etti.

AK Parti Gerede İlçe Başkanı İsmail Çetin, 29 Şubat’ta gerçekleşmesi gereken kongrenin İdlib’de verdiğimiz şehitlerimiz nedeniyle iptal edildiğini söyledi.

“Yüreğimiz yangın yeri” diyen Çetin, tarihe savaş suçlusu olarak geçecek Esed ve rejim unsurlarının, İdlib’deki alçakça saldırının bedelini ağır ödeyeceğini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerini korumak için üzerine düşen tüm görev ve sorumluluğu yerine getireceğini belirten Çetin, ülke sınırlarının güvenliğini sağlamak üzere İdlib’te bulunan TSK unsurlarına düzenlenen saldırıda şehit olan Mehmetçiklere Allah’tan rahmet diledi.

Çetin ayrıca, İlçe Başkanlığı olarak 29 Şubat’ta yapılması gereken kongre ile beraber tüm etkinlik, toplantıları da erteleme kararı aldıklarını kaydetti.

Cevap bırakın