17-Nisan-2024 06:58:00

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
GERKONSAN DEV FİRMANIN

GERKONSAN DEV FİRMANIN

TMSF’nin satışa çıkardığı Gerkonsan’da en iyi teklifi Türkiye’nin dev firmalarından ASP Assan verdi. ASSAV Savunma Sanayi Teknolojileri firmasını da bünyesinde barındıran ASP Assan firması, ağır sanayi kolunda Türkiye’nin lideri konumunda bulunuyor.

1971’de kurulan firma, ASP markası ile üretim gerçekleştiriyor. Sincan’da 40 bin metrekare alandaki fabrikada üretimini sürdüren ASSAN, her geçen gün yatırımlarını büyütüyor ve 56 ülkeye ihracaat gerçekleştiriyor. Bünyesinde bulunan ASSAV Savunma Sanayi Teknolojileri firması ile de savunma sanayine füze üretimi gerçekleştiriyor. Firma ayrıca 2016 yılında Türkiye’nin en büyük makina servisini de açtı. Gerkonsan için hangi firma ne teklif verdi, ihale sonucu ne zaman açıklanacak? Tüm detaylar özel haberin devamında…

Gerkonsan’ın satışı için geçtiğimiz Pazartesi günü mesai bitimine kadar teklifler TMSF tarafından alındı. 4 firma ve 1 kurum Gerkonsan için teklif verdi. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada “Gerkonsan’ı hurdacılara heba etmeyeceğiz” açıklamasında bulunarak, kimsenin teklif vermemesi halinde Gerkonsan’ı belediye olarak alacaklarını açıklamıştı.

3 ay boyunca süren Ankara girişimleri sonrası geçen hafta 2.5 Milyon TL’lik teminat mektubunu hazırlatan Başkan Allar da TMSF’ye teklifini sundu. İhalenin tamamlanmasına sayılı günler kala geçtiğimiz Pazartesi günü manşetten son dakika verdiğimiz haberde belirttiğimiz gelişme yaşandı ve Türkiye’nin dev firmaları arasında gösterilen ASP Assan firması da Gerkonsan için teklif mektubunu sundu.

TMSF, 10 gün içersinde resmi duyuruyu yapacak

ASP Assan firması ile beraber Gerkonsan’a Gerede Belediyesi, Irmakçılar, İris İnşaat ve Karaman Metal firmaları da talip oldu. En iyi teklifin dev firma ASP Assan’dan geldiği öğrenildi. ASP Assan firmasının Gerkonsan için 30 Milyon 500 bin TL teklif sunduğu bilgisine ulaşıldı. TMSF’nin resmi duyuruyu 10 gün içersinde yapması bekleniyor.

Dev firmanın Gerkonsan’ı alacak olması ise en çok ilçenin nüfus ve ekonomik anlamda büyümesine olanak tanıyacak. ASP Assan’ın Türkiye’deki dev firmalardan biri olması “üretime başlar mı?” şeklindeki soru işaretlerini de bir bakıma ortadan kaldırıyor. TMSF tarafından satışın açıklanmasıyla beraber ASP Assan, 379 bin metrekare ölçüme sahip ve Türkiye’de zor bulunacak büyüklükte olan Gerkonsan’ın yeni sahibi olacak.

Assan firmasını tanıyalım

1971 yılında Ankara’da kurulan ASSAN, daha sonra ASSAN tarafından 1996 yılında kurulan ASP markası ile edinilen deneyim, hızlı ve verimli hizmet ve yüksek kaliteli ürünleriyle tanınan bir firma. ASSAN, ASP Makine büyük bir başarıya imza atmış ve dünya pazarında mevcut yedek parçaların tedarikinde kendisini en kaliteli marka olarak kanıtlamayı başardı. ASP markası hem kalite hem de güvenilirlik açısından dünya çapında yüksek bir itibar sergilemiş bir firma. Bu başarı, şirketin ürün ve teknolojide araştırma ve geliştirme yoluyla sürekli büyüme arayışını sürdürmesini sağlıyor.

ASSAV Savunma Sanayi Teknolojileri firmasını da bünyesinde barındıran ASP Assan firması, ağır sanayi kolunda Türkiye’nin lideri konumunda bulunuyor. Sincan’da 40 bin metrekare alandaki fabrikada üretimini sürdüren ASSAN, her geçen gün yatırımlarını büyütüyor ve 56 ülkeye ihracaat gerçekleştiriyor. Bünyesinde bulunan ASSAV Savunma Sanayi Teknolojileri firması ile de savunma sanayine füze üretimi gerçekleştiriyor. Firma ayrıca 2016 yılında Türkiye’nin en büyük makina servisini de açtı.

2 Yorumlar
Muharrem İMAMOĞLU

Hayırlı uğurlu olsun diyorum.Başarılarını dilerim. Yeniçağa'lı Emekli Müftü Muharrem İmamoğlu

GEREDELİ

Bolu Gerede Çelik Konstrüksiyon ve Teçhizat Fabrikası yani 1977 yılında kurulan bu tesis rahmetli Erbakan hoca tarafından kurulmuştur. yazık olmuş, günah olmuş ne hayırlısı sn emekli müftü peşkeş çekilmemiş mi? sen dinden soğuyan deist ateist olan insanlar niye oluyor ona biraz kafa yor devri iktidarında. yada çıkar şu cübbeni ve emekli müftü kisbeni siyaset yap. öyle değil mi? emekli müftü sana bir soru hapishane de geredeye hayırlı olsun dediniz mi? hayırlı mı? Hayırlı olur mu?

Cevap bırakın