22-Temmuz-2024 20:59:53

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Şantiye doldu, başkan durmuyor!

Şantiye doldu, başkan durmuyor!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, daha önce alımı yapılan kar aracı ile ilgili açıklama yaptı. Geçen 5 yılda Belediyenin araç filosunu tamamen yenileyen Başkan Allar, “Kar temizleme aracını yeni ekipmanlarımızın arasına kattık.”dedi.   

Gerede Belediyesi, vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için araç parkını genişletmeye devam ediyor. Belediye, aldığı kaldırım küreme aracını da araç filosuna ekledi. Başarılı bir karla mücadele sezonu geçirmek için gerekli tedbirleri alan Gerede Belediyesi, ihtiyaç duyulan iş makinelerini de almaya devam ediyor.

Vatandaşların kardan dolayı bir mağduriyet yaşamaması için kolları sıvayan Gerede Belediyesi, kaldırımların ve iş makinelerinin giremediği yerleri açmak için kaldırım küreme aracı aldı. Yeni kar küreme aracı ile öncelikli olarak çarşı merkezindeki kaldırımlar, okul ve halkın yoğun olarak kullandığı kaldırımlar temizlenirken, karla mücadele çalışmaları da hız kazandı.

Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Belediye olarak yoğun kar yağışı sonrası biriken karların temizliği için 7/24 çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 1 hafta içersinde yağan kar adeta afet gibiydi. Nasıl aşırı yağmur yağdığında sele dönüşüp afet oluyorsa, açtığımız yollar devam eden kar yağışı nedeniyle kısa sürede tekrar doldu. Ana arterlerde acil eylem planına göre hiçbir sıkıntı yaşamadık. Mahalle aralarını da kısa süre zarfında açtık. Diğer taraftan özellikle yaya kaldırımlarında el gücüyle personelimiz vasıtası ile açıyorduk şimdi personelimizin de işini kolaylaştıracak ve hızlandıracak dar alanlarda kullanılacak bir kar temizleme aracını yeni ekipmanlarımızın arasına kattık. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Cevap bırakın