15-Temmuz-2024 20:25:05

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
TANJU ÖZCAN’A “İFTİRA” TEPKİSİ

TANJU ÖZCAN’A “İFTİRA” TEPKİSİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, çevre iller ve ilçelerden Bolu’ya başıboş sokak hayvanlarının bırakıldığını açıklaması üzerine Gerede Belediyesi’nden sert yanıt geldi; “Bolu Belediye Başkanı kendi beceriksizliklerini ve olumsuzluklarını ört bas etmek için ilçemize iftira atıyor. Yaptığı açıklamada ki iddiasını ispat etmeye davet ediyoruz!”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son meclis toplantısında özellikle Gerede Belediyesi’ni hedef alarak, “Gerede Belediyesi bunu zaten yıllardır yapıyor. Yeniçağa belediye başkanı ne çekti ondan.” şeklinde ifadeler kullanarak, Gerede’nin Bolu’ya başıboş sokak hayvanları bıraktığını ima etmişti. Bu açıklamadan sonra Gerede Belediyesi’nden çok sert bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bir gazeteye verdiği demeçte kurumumuzu hedef alan açıklamalar ile alakalı olarak bu açıklamayı yapmak zorunlu olmuştur. Tanju Özcan’ın bahsettiği konudan asıl biz muzdaribiz, çevre il ve ilçelerden D-100, D-750 ve Otoyol bağlantı noktası olmamız hasebiyle gece geç saatlerde ıssız mevkilere can dostları bırakarak kaçıyorlar. Bu konuyla ilgili olarak İlçe Jandarma Komutanlığına da daha önce yazılarımızı yazdık, bağlantı yollarında kontrollerin artırılmasını talep ettik. Bırakılması muhtemel mevkilere foto kapanlar kurduk. Sokak hayvanlarını toplayıp başka ilçe veya illere bırakmayı düşünen bir kurum bu tür girişimlerde bulunur mu?

İftira atıyor

Bolu Belediye Başkanı kendi beceriksizliklerini ve olumsuzluklarını ört bas etmek için ilçemize iftira atıyor. İftira atarken de komşu ilçemiz Yeniçağa adına da konuşma hakkını kendinde bularak hadsizlik ediyor. Belediye olarak net olarak ifade ediyoruz ki; İlçemizde sahipsiz sokak hayvanlarını toplama ve çevre il ve ilçelere bırakmak gibi bir uygulamamız ne geçmişte, ne şimdi ne de gelecekte olmadı, olmayacak. Hal böyle iken hala ilçemiz ve belediyemiz üzerinden kirli siyaset yapmaya kalkan, kendi reklamını yapmak için sürekli ülke gündemine gelerek Bolu’yu ve ilçelerini olumsuz lanse eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı Bolulu hemşehrilerimizin şikâyet ettiği sorunlar ile ilgili fikir ve hizmet üretmeye; yaptığı açıklamada ki iddiasını ispat etmeye davet ediyoruz. İspat edemediği takdirde kendisini müfteri ilan edeceğimizi bilmesini istiyoruz.

Tanju Özcan’ı Gerede adını zikrederken dikkatli konuşmaya davet ediyoruz

Ağır geçen kış dönemi koşullarında geçici barınağımızla alakası olmayan sokak hayvanlarının ölümlerini barınağımızda yaşanmış gibi göstererek kumpas kurulan Belediyemiz şu anda yeni bir geçici barınak yapmak üzere çalışmalarına devam etmektedir. Can Dostlarımız, kısırlaştırma ve her türlü bakımları yapılarak ilçemizde doğal yaşamlarına salındı. Doğal yaşamlarına geri dönen can dostlarımız Belediyemiz tarafından ilçemizin birçok noktasına yerleştirilen mama kumbaralarından mamalarını yiyorlar, ekiplerimiz tarafından takipleri yapılıyor.  Bize iftira atan Tanju Özcan’ın öve öve bitiremediği barınağında geçtiğimiz yıl Bolu Belediyesi barınağının içerisinde sokak hayvanlarını itlaf ederken yakalandığı ve belediyeye ait çöp kamyonlarına atıldığı tüm kamuoyu tarafından bilinirken Tanju Özcan’ın “benim haberim yok” diyerek barınak görevlilerinin işlerine son verdiği ve sorumluluktan nasıl kurtulmaya çalıştığı ise herkesçe malumdur.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı Gerede hakkında konuşurken dikkatli konuşmaya ve hatta Gerede ismini zikrederken dahi dikkat etmeye ve hakikati perdelemeden konuşmaya davet ediyoruz.”

Cevap bırakın