20-Temmuz-2024 06:47:12

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
YKS ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

YKS ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Lise öğrenimlerinin sonuna gelen öğrencilerin üniversitelere yerleştirilmesi için girdikleri 2019 YKS sonuçları 18 Temmuz Perşembe günü açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte en çok merak edilen konu YKS Gerede birincisinin kim olduğu?

Şampiyon kaç puan aldı, kaç net yaptı, YKS Gerede birincisi hangi okuldan çıktı, adı ne? Benzer biçimde sorulara cevap aranıyor. Büyük bir merakla beklenen tüm bu soruların yanıtları haberimizde…

Lise öğrenimlerinin sonuna gelen öğrencilerin üniversitelere yerleştirilmesi için girdikleri Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının ardından YKS Gerede Şampiyonu da belli oldu. YKS Şampiyonuna Yenigün haber ekibimiz ulaşmayı başardı.

YKS’de sürpriz olmadı ve şampiyon beklenen liseden çıktı. Bu sene ilk mezunlarını veren ve eğitimdeki çıtası oldukça yüksek olan Fen Lisesi’nden çıkan şampiyon; sorulan 80 sorudan 10 soruyu yanlış yanıtladı ve 70 net yapmayı başardı. 2019 YKS Gerede Şampiyonu bu sonuçla Türkiye’deki tercih edeceği tüm üniversitelere yerleşebilmeye hak kazandı.

2019 YKS şampiyonumuzun ismi ise Faruk Taşkın. Azmi ve çalışkanlığının meyvesini alan Faruk Taşkın, il ve Türkiye genelinde de sıralamaya girmeyi başardı. YKS Gerede Şampiyonu Taşkın, sınava giren milyonlarca öğrenci arasında 877’nci oldu.

Tercih dönemi

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yüz binlerce öğrenci büyük bir heyecanla tercih dönemini beklemeye başladı. Öğrenciler, YKS sonuçlarıyla birlikte YKS tercih dönemi hakkında araştırmalarını sürdürüyor. 2019 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercihler 23-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.trinternetadresinden yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklar.

1 Yorumlar
Muharrem İMAMOĞLU

Gerede birincisi Faruk Taşkını tebrik ederim. Başarılar delikanlı daha güzel günlere inşaallah. Emekli Müftü Yeniçağa Akıncılar köyü

Cevap bırakın